MENÜ KAPAT

Hürriyet Caddesi ve Kalmaz Sokak artık tek yön!

Lüleburgaz Belediyesi Trafik Master Planı doğrultusunda Hürriyet Mahallesi Kalmaz Sokak ile Hürriyet Caddesi’nde tek yön çalışması başlattı. Kalmaz Sokak’ta dün tek yön uygulaması başlatılırken, Hürriyet Caddesi 15 Kasım Pazartesi günü itibarıyla tek uygulamasına geçilecek. Bu doğrultuda Hürriyet Caddesi’nde trafik akışı Mehmet Salih Arı Caddesi’nden İstasyon Caddesi yönüne, Kalmaz Sokak’ta ise İstasyon Caddesi’nden Eski İstasyon Caddesi yönüne sağlanacak.

Lüleburgaz Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak ve geleceğe taşımak amacıyla başlattığı Trafik Master Planı doğrultusundaki çalışmalarına devam ediyor. Plan kapsamında yol, kavşak ve benzeri düzenlemeleri gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi, trafik sıkışıklığının yoğun olduğu Kalmaz Sokak ve Hürriyet Caddesi’nde tek yön uygulamasına geçiyor. Bu kapsamda her iki adres sürücüler için artık tek yön olarak uygulanacak.

Güzergahlar nasıl olacak?

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin İlçe Emniyet Müdürlüğü ile fikir alışverişinde de bulunarak gerçekleştirdiği çalışma sonucunda Kalmaz Sokak’ta trafik akışı İstasyon Caddesi’nden Eski İstasyon Caddesi’ne doğru tek yön olarak sağlanacak. Bununla birlikte bir diğer trafik yoğunluğunun yaşandığı Hürriyet Caddesi’nde ise tek yön uygulaması Mehmet Salih Arı Caddesi’nden İstasyon Caddesi yönüne doğru düzenlenecek. Kalmaz Sokak’ta tek yön uygulaması hayata geçirilirken Hürriyet Caddesi’nde ise uygulama 15 Kasım Pazartesi günü itibarıyla başlayacak.

Minibüs hattı D-100 üzerinden

Çalışma kapsamında minibüs hatlarında da değişikliğe gidildi. Bu doğrultuda söz konusu Hürriyet Caddesi’ni kullanan minibüs hatları (Çarşı istikametinden gelenler için) D-100 üzerinden devam ederek, İnönü Mahalle Muhtarlığı’nın bulunduğu Mehmet Salih Arı Caddesi’ni izleyerek Hürriyet Caddesi’ni kullanacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi