MENÜ KAPAT

Hint ve Etiyopyalı öğrenciler Meclis’i inceledi

Türkiye – Hindistan Kültürel Değişim Projesi kapsamında Eskitaşlı Köyü İlkokulunda düzenlenen program kapsamında, Hindistan ve Etiyopya’dan gelen yabancı öğrenciler ile İstanbul Üsküdar Amerikan Lisesi ve İstanbul Koç Lisesi öğrencileri kentimize gelerek Sokollu Külliyesi Meclis Salonunu inceledi.

Lüleburgaz’a bağlı Eskitaşlı Köyü’ne gelen Hindistan ve Etiyopya uyruklu öğrenciler burada Türk öğrencilerle çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek birbirlerinin kültürlerini tanıdı.

Türkiye – Hindistan Kültürel Değişim Projesi’nin Koordinatörü Bade Küçükoğlu, projenin 5 farklı grup eşliğinde yapıldığını ifade ederek, “Hindistan’ın Pondiçeri şehrinden 5 öğrenci, Etiyopya’nın Lalibela şehrinden 8 öğrenci, Üsküdar Amerikan Lisesi’nden 15 öğrenci ve Koç Lisesi’nden 9 öğrenci ve Eskitaşlılı öğrenciler olmak üzere 5 farklı grupla projemizi gerçekleştiriyoruz. Daha önce Türk öğrenciler Hindistan ve Etiyopya’ya gitmişlerdi. Şimdide onlar buraya geldi. Bir hafta boyunca Eskitaşlı’da köy hayatını anlatan duvar resimleri yapılacak. Çeşitli etkinliklerle öğrenciler İngilizce pratik yapma şansları bulacaklar. Okul bahçesinde ağaç ve çiçek ekimi yapılacak. Yabancı öğrencilerimiz burada ebru çalışmalarını öğrenecek.” diye konuştu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi