MENÜ KAPAT

Haydi Lüleburgaz!

Belediyemiz, İzmir’de meydana gelen depremin ardından depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. 3 Kasım Salı günü saat 17.00’ye kadar sürecek yardım kampanyasında vatandaşlarımızdan, acil ihtiyaç duyulan malzemelerden olan bebek bezi, hijyenik ped, maske, dezenfektan, kullanılmamış battaniye ve uyku tulumları talep ediliyor. 

İzmir’de 80’den fazla kişinin yaşamını yitirmesine ve 900’den fazla kişinin de yaralanmasına neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından yurdun dört bir yanında olduğu gibi Lüleburgaz Belediyesi de harekete geçti. Depremzedelerin yaralarını bir nebze olsun sarabilmek için başlatılan yardım kampanyası 3 Kasım Salı günü saat 17.00’ye kadar sürecek.

İhtiyaç duyulan malzemeler

Havaların soğuması nedeniyle ihtiyaç malzemelerinin hızlı bir sürede gönderilmesi gerektiği için kampanya 3 Kasım’a kadar sürecek. Vatandaşlarımızdan istenen malzemeler şöyle; Bebek bezi, hijyenik ped, maske, dezenfektan, kullanılmamış battaniye ve uyku tulumu.

Yardım toplama yerleri

Vatandaşlarımızın 3 Kasım saat 17.00’ye kadar günün her saatinde yapılabilecekleri yardımların toplama merkezleri ise şöyle; Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası, Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA), Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi (LYMBA).

Call Now ButtonÇağrı Merkezi