MENÜ KAPAT

Haydi geri dönüşüme!

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında Türkiye  Bilişim Sanayicileri ve İş Adamları Derneği  (TÜBİSAD) ile Belediyemiz arasında İş Birliği Protokolü 24.10.2017 tarihinde imzalandı.

19 Aralık 2017’de iki adet toplama konteynırı Kapalı Pazar Yerine ve Gençlik Parkı’na yerleştirildi. Cumhuriyet İlkokulu, Ramazan Yaman İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy MTAL Lisesi “ÖĞRENCİLER AEEE –ATIK ELEKTRİKLİ ELEKTRONİK EŞYA- TOPLUYOR” kampanyasına katıldı. Kampanya kapsamında Mayıs ayında 3.300 kg Elektronik atık teslim edildi.

Proje kapsamında, Cumhuriyet İlkokulu’na 1 adet masa tenisi, 13 adet satranç, 288 adet (8 kutu) saksıda tohum, Ramazan Yaman İlkokulu’na 1 adet laptop, 216 adet (6 kutu) saksıda tohum, Lüleburgaz Mehmet Akif Ersoy MTAL’ye 1 adet masa tenisi, 24 adet satranç, 1 adet spor topu seti hediyeleri Belediye Hizmet Binası’nda Başkanımız Murat Gerenli tarafından verildi. Başkan Gerenli hediyeleri verirken yaptığı konuşmada, kampanyaya katılan öğrencileri tebrik etti ve daha yaşanabilir bir çevre için atık bilincinin geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi