MENÜ KAPAT

Hayallerin Sözle Buluşması Hiç Bu Kadar Güzel Olmamıştı

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında, Gençlik Parkı Camlı Köşk’te Masal Anlatıcısı Judith Liberman tarafından “Bana Bir Masal Anlat” isimli müzikli masal gösterisi gerçekleştirildi. Gençlik Parkı Camlı Köşk’te Judith Liberman ile yola çıkılan masal diyarı yolculuğunda, hayallerin sözle buluşması hiç bu kadar güzel olmamıştı!

Gel zaman git zaman, heybesinde taşıdığı masallarla çıktı yola… Neredeyse 15 yıldır Türkiye’de devam ediyor masalları paylaşmaya ve tanışıklığı olmayan insanları masalın sonundaki heyecanda buluşturmaya…

Her şey bir masal dinletisi ile başladı. Judith Liberman Türkiye’de 15 yıldır yaşayan bir Fransız Masal Perisi ve masalları ile dedelerinin ve ninelerinin masallarından yoksun kalan yetişkinlere ve çocuklara masallar anlatıyor. Judith bizlere, yaşadığımız her anın sihirli olduğunu, tılsımların etrafımızda dolaştığını, onları görürsek hayatın masalsı tarafını da yaşayabileceğimizi gösteriyor yaşantısıyla, kıyafetleriyle ve sözcükleriyle. Judith Malika Liberman, masalları yanından hiç ayırmıyor. Onlarla yaşıyor. Masal kahramanlarının her birini zihninde canlandırırken hayatın hikayelerini de yanından ayırmıyor. Paris’te doğan masal anlatıcısı, eğitmeni, sanat terapisti Judith Liberman, 15 yıldır İstanbul’da. Düzenlediği masal gecelerinde çocuklara ve büyüklere masallar anlatıyor. UNESCO ve üniversitelerle “masallar” üzerine projeler yürüten, Paris’te doğan masal anlatıcısı, eğitmeni, sanat terapisti Judith Liberman, hiç karşılaşmamış ve tanışıklığı olmayan insanları masalın sonundaki heyecanda buluşturuyor. Çünkü Liberman yüz yüze iletişimin önemine değer verenlerden. Bu noktada da masalların devreye girdiğine inanıyor. Onun için bilgi de sevgi de paylaştıkça çoğalıyor. Bu sebeple hayat tecrübelerini ve tüm edinimlerini yüz yüze iletişime geçtiği insanlara aktarıyor.

İçimizdeki yıldız gözlü oyunbaz çocukla yeniden bağ kurduran Liberman, Lüleburgaz’da kendisini dinleyenleri masalların rehberliğinde bir araya getirdi. Gençlik Parkı Camlı Köşk’te Judith Liberman ile yola çıkılan masal diyarı yolculuğunda, hayallerin sözle buluşması hiç bu kadar güzel olmamıştı.

Judith Liberman Kimdir?

Judith Liberman 2002 yılında Sorbonne’da Master’ını tamamladı. Paris konservatuvarı hikaye anlatıcılığı programını bitiren ve Pomona College (CA)’de tiyatro okumuş olan Liberman, şimdiye kadar doğaçlama teknikleri, ses, Hint hikayeciliği, çocuklar için hikaye anlatıcılığı gibi farklı konularda, birçok seçkin anlatma sanatı eğitmeniyle çalışmıştır. Paris’te iki tiyatro grubunun kurucuları arasındadır. Paris ve New York’ta kitapevi, kütüphane ve okullarda masal anlatıcılığı yapmıştır.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi