MENÜ KAPAT

Haftalık Sosyal Yardım ve Pandemi Raporu

Belediyemizin şeffaflık ilkesi doğrultusunda yayınladığı “Haftalık Pandemi Raporu” genişletilerek açıklanmaya devam ediyor. Bu kapsamda haftalık pandemi raporunun yanı sıra Sevgi Mağazası ve nakit desteğinde bulunulan vatandaşların da yer aldığı rapor açıklandı.

Belediyemizin her hafta duyurduğu pandemi raporunun 18-22 Ocak tarihleri arasındaki sosyal yardım ve pandemiyle mücadeleyi içeren raporu yayınlandı. Raporda dağıtılan maske ve eldivenlerden nakdi destekte bulunulan aile, dezenfektan kullanımından Sevgi Mağazası’ndan yararlanan aile sayısına kadar çok sayıda veri bulunuyor.

7 aileye daha destek

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün her hafta gerçekleştirdiği toplantı sonucunda şartları sağlayan ailelere nakdi destek verilmeye devam ediliyor. 2020 yılında 851 aileye nakit desteğinde bulunan Lüleburgaz Belediyesi geçtiğimiz hafta 7 aileye daha destekte bulundu. Belediyemiz, şartları sağlayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini artırarak devam ettirecek. Öte yandan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerimiz geçtiğimiz hafta pazar yerleri, belediye hizmet binası ve tesislerde toplam 10 bin 978 adet maske dağıttı. Tüm bunlarla birlikte Sosyal Destek Hizmetleri ile Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekiplerimiz toplam 140 litre dezenfektan kullandı.

233 iş yerine denetim

Tüm bunlarla birlikte Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de korona virüs kapsamındaki denetimlerine aralıksız devam etti. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta boyunca toplam 233 iş yerine denetim gerçekleştirildi. Kurallara uymayan iş yerlerine işlem yapıldı.

78 aileye 932 parça giyecek

Öte yandan geçtiğimiz hafta törenle açılan Sevgi Mağazası’ndan ise bir haftada 78 ihtiyaç sahibi aile faydalandı. İhtiyaç sahibi 78 aile toplam 932 parça giyecek alarak Sevgi Mağazası’ndan yararlandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi