MENÜ KAPAT

Haftalık pandemi raporu

Lüleburgaz Belediyesi’nin şeffaflık ilkesi doğrultusunda her hafta duyurduğu “Haftalık Pandemi Raporu” yayınlandı. Bu kapsamda 28-31 Aralık tarihleri arasında 15 aileye daha nakdi destekte bulunulurken, belediye personeli ve vatandaşlar için 11 bin 401 adet maske ile 5 bin 800 adet eldiven kullanıldı. Öte yandan geçtiğimiz hafta zabıta ekipleri 224 adet iş yerini denetimden geçirdi.

Korona virüs salgınıyla birlikte gerek aldığı önlemleri gerekse de gerçekleştirdiği yardımları şeffaf bir şekilde duyuran Lüleburgaz Belediyesi’nin “Haftalık Pandemi Raporu” yayınlandı. Yayınlanan raporda geçtiğimiz hafta maddi destekte bulunulan ailelerden, dağıtılan maske ve eldiven miktarına kadar çok sayıda detay bilgi yer aldı.

15 aileye daha destek

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü 28 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında ihtiyaç sahibi 15 aileye daha nakdi destekte bulundu. Bunun yanı sıra belediye personeli ve vatandaş için geçtiğimiz hafta toplam 11 bin 401 adet maske ile 5 bin 800 adet eldiven kullanıldı. Müdürlük tüm bunlarla birlikte korona virüsle mücadele kapsamında 138 litre dezenfektan kullandı.

224 iş yeri denetlendi

Zabıta Müdürlüğü ekipleri de rutin çalışmalarının yanı sıra korona virüsle mücadele kapsamındaki denetimlerini de aralıksız sürdürüyor. Ekipler bu doğrultuda geçtiğimiz hafta 224 adet iş yerinde denetim gerçekleştirdi. İş yerleri gerek hijyen gerekse de korona virüs önlemlerinin yeterliliği açısından denetlendi.

2 bin 450 konteyner temizlendi

Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekipleri ise kent genelindeki rutin temizlik faaliyetlerinin yanı sıra konteyner temizliklerine de devam ediyor. Ekipler geçtiğimiz hafta 2 bin 450 konteyneri belli aralıklarla deterjanlı suyla dezenfekte etti. Bununla birlikte müdürlük, 45 litre dezenfektan kullandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi