MENÜ KAPAT

Haftalık pandemi raporu

Belediyemizin şeffaflık ilkesi doğrultusunda her hafta duyurduğu “Haftalık Pandemi Raporu” yayınlandı. Bu kapsamda 4-8 Ocak tarihleri arasında 11 aileye daha nakdi destekte bulunulurken, belediye personeli ve vatandaşlar için 17 bin 861 adet maske ile 4 bin 460 adet eldiven kullanıldı. Öte yandan geçtiğimiz hafta zabıta ekipleri 417 adet iş yerini denetimden geçirdi.

Korona virüs salgınıyla birlikte gerek aldığı önlemleri gerekse de gerçekleştirdiği yardımları şeffaf bir şekilde duyuran Belediyemizin “Haftalık Pandemi Raporu” yayınlandı. Yayınlanan raporda geçtiğimiz hafta maddi destekte bulunulan ailelerden, dağıtılan maske ve eldiven miktarına kadar çok sayıda detay bilgi yer aldı.

11 aileye daha destek

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz 4 ile 8 Ocak tarihleri arasında ihtiyaç sahibi 11 aileye daha nakdi destekte bulundu. Bunun yanı sıra belediye personeli ve vatandaş için geçtiğimiz hafta toplam 17 bin 861 adet maske ile 4 bin 460 adet eldiven kullanıldı. Müdürlüğümüz tüm bunlarla birlikte korona virüsle mücadele kapsamında 180 litre dezenfektan kullandı.

417 adet iş yeri denetlendi

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de rutin çalışmalarının yanı sıra korona virüsle mücadele kapsamındaki denetimlerini de aralıksız sürdürüyor. Ekiplerimiz bu doğrultuda geçtiğimiz hafta, bir önceki haftaya göre yaklaşık yüzde 100 artışla 417 adet iş yerinde denetim gerçekleştirdi. İş yerleri gerek hijyen gerekse de korona virüs önlemlerinin yeterliliği açısından denetlendi.

2 bin 460 konteyner temizlendi

Temizlik ve Çevre Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ise kent genelindeki rutin temizlik faaliyetlerinin yanı sıra konteyner temizliklerine de devam ediyor. Ekipler geçtiğimiz hafta 2 bin 460 konteyneri belli aralıklarla deterjanlı suyla dezenfekte etti. Bununla birlikte müdürlük, 45 litre dezenfektan kullandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi