MENÜ KAPAT

Hacker’ın Hukuk Dünyası

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Etkinlikleri kapsamında Hacker’ın Hukuk Dünyası Semineri Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi. 28 Nisan’daki etkinlikte, Kendi Siteni Kendin Koru Kitabı Yazarı Çağrı El ve Avukat, Arabulucu, Emsal.co Kurucusu Aydoğan Tan konuşmacı olarak katıldı.

Kendi Siteni Kendin Koru kitabının yazarı Çağrı El konuşmasında siber güvenliğin önemine dikkat çekti. Çağrı El konuşmasında, “Liselerde yazılım dersleri geldi. Yakın zamanda 144 sayfalık bir siber güvenlik müfredatı olacak. Devletin kurumlarına da siber güvenlik uzmanları alınacak. Bu konuda çok ihtiyaç var.” ifadelerini kullandı.

Avukat, Arabulucu, Emsal.co Kurucusu Aydoğan Tan da “Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme halinde Madde 244 uygulanıyor. Banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması da cezalandırılıyor. Yasak cihaz veya programlar için Madde 245 eklendi. Soruşturma aşamasında da uygulanan farklı yöntemler var. Ip No donanım incelemesi ve çeşitli ispat araçları kullanılıyor.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi