Çocuk Hakları Günü’nde sanatla buluştular
Çocuk Hakları Günü’nde sanatla buluştular

Lüleburgaz Belediyesi’nin Dünya Çocuk Hakları Günü çerçevesinde Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde (LYSA) iki gün boyunca düzenlediği “Sanat Buluşmalarında” en az 3 bin çocuk çeşitli atölye çalışmalarından konsere, piyano resitalinden film gösterimlerine kadar çok sayıda alanda eğlenceli vakit geçirdi.

Kültür kenti Lüleburgaz’da Dünya Çocuk Hakları Günü birbirinden güzel aktivitelerle kutlandı. Lüleburgaz Belediyesi’nin LYSA’da 19-20 Kasım tarihlerinde düzenlediği etkinliklerde kent genelinden gelen en az 3 bin çocuk unutulmaz anlar yaşadı. Çocuklar atölye etkinliklerinden konsere, piyano resitalinden müzikal gösteriye kadar çok sayıda aktiviteye katılma imkanı buldu.

Çoksesli Çocuk Korosu’ndan unutulmaz konser

 Sanat Buluşmalarında katıldıkları her organizasyondan ödül ya da ödüllerle dönen Lüleburgaz Belediyesi Çoksesli Çocuk Korosu da sahne aldı. Kerim Budak Çal Salonu’nda gerçekleştirilen konsere ilgi yüksek oldu. Sanatseverler konser başlamadan önce salonu doldururken, salonda boş yer kalmadı. Büyük ilgi gören Çoksesli Çocuk Korosu, seslendirdiği şarkılarla salondan büyük alkış aldı.

Piyanonun dahi çocuğu da sahnede!

Katıldığı uluslararası yarışmalardan derecelerle dönerek Türkiye’nin gururu olan piyanonun dahi çocuğu unvanlı 12 yaşındaki piyanist Irmak Akıncı da etkinlikler çerçevesinde sahne aldı. Muhteşem bir piyano resitali sunan Akıncı konserin sonunda etkinliği düzenleyen Lüleburgaz Belediyesi’ne ve sanatsever Lüleburgazlılara teşekkür etti. Akıncı, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’ne de hayran kaldığını sözlerine ekledi.

Uçanaller’den eşsiz gösteri

Lüleburgaz’ı ulusal ve uluslararası kukla festivallerinde dünyanın dört bir yanında başarıyla temsil eden Uçaneller Kukla Tiyatrosu da “Çirkin Ördek Yavrusu” gösterisiyle çocuklarla buluştu. Sahnede kar ve yağmurun yağdığı eşsiz gösteriye sadece çocuklar değil yetişkinler de hayran kaldı. Uçanaller Kukla Tiyatrosu adına oyunun sonunda konuşma yapan Mesut Sarıoğlu, Lüleburgaz Belediyesi’ne ve en önemlisi etkinliğe katılan çocuklara teşekkür etti.

Müzikayın Kutusu’ndan eğlence çıktı!

 Müzik öğretmeni Oktay Aydın ve yaratıcı drama eğitmeni eşi Aylin Aydın’ın çocuklara yönelik konser ve atölye düzenlediği Müzikayın Kutusu LYSA Fuaye Alanı’nda çocuklarla bir araya geldi. İnteraktif şarkılarla çocukları da müzikalin içine çeken Müzikayın Kutusu büyük ilgi gören etkinliklerden biri oldu.

Kuklalar Sirki nefesleri kesti

Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi’nin yaz aylarında binlerce çocuğa ulaştığı Kuklalar Sirki de Kerim Budak Çal Salonu’nda sahne aldı. Türkiye’de bir belediyeye ait olan ilk ve tek kukla tiyatrosu olan Lüleburgaz Belediyesi Kukla Tiyatrosu’nun oyunu olan Kuklalar Sirki büyük ilgi gördü.

Atölyeler doldu taştı

 Tüm bunlarla birlikte dramadan ebru atölyesine, ahşap baskı atölyesinden akıl oyunları atölyesine kadar çok sayıda alanda gerçekleştirilen atölyelere ilgi çok yüksek oldu. Çocuklarıyla birlikte atölyelerde yer almak için sıra olan sanatseverler etkinliklerden dolayı Lüleburgaz Belediyesi’ne teşekkür etti. Öte yandan Sanat Buluşmaları’nda çocuklar için gerçekleştirilen film gösterimleri de büyük ilgi gördü.

Geleneksel hale gelecek

 Lüleburgaz Belediyesi’nin bu yıl LYSA’da ilk kez düzenlediği ve 7’den 70’e geniş bir katılımın gerçekleştiği Sanat Buluşmalarında kentin yerel yazar ve şairleri de yer aldı. Kitaplarını imzalatan sanatçılara ilgi yüksek olurken, Sanat Buluşmaları daha da kapsamlı hale getirilerek gelenekselleştirilecek.

 

 

DİĞER HABERLER
Bisiklet yolunda yılda 5 km hedefi aşıldı!

Bisiklet yolunda yılda 5 km hedefi aşıldı!

Lüleburgaz Belediyesi’nin stratejik planda yılda 5 kilometre hedef belirlediği bisiklet yolu yapımında hedef aşıldı. Durak Mahallesi ile kent merkezini birbirine bağlayacak ve bağlantı noktalarıyla bi...

DEVAMINI OKU
Lüleburgaz’da sokaklara bakım ve onarım!

Lüleburgaz’da sokaklara bakım ve onarım!

Lüleburgaz Belediyesi Kocasinan Mahallesi’yle başlangıcını verdiği yol ve kaldırım bakım, onarım ile yenileme çalışmaları kapsamında mahallede 5 bin 850 metrekare yol ve kaldırımın bakım, onarım, yeni...

DEVAMINI OKU
Çevrim içi güvenliği öğrenecekler

Çevrim içi güvenliği öğrenecekler

  BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ   Lüleburgaz İnovasyon Merkezi’nde (LİMER) 4 Aralık Pazar günü “Çevrim İçi Güvenlik” eğitimi verilecek. Lüleburgaz Belediyesi Habitat Derneği iş birliğiyle gerçekleştirile...

DEVAMINI OKU
Halkın tarlasından halkın sofrasına!

Halkın tarlasından halkın sofrasına!

Belediyeye ait tarımsal arazilerden elde edilen un ve ayçiçek yağlarının ihtiyaç sahiplerine dağıtımında konuşan Başkan Gerenli, “. Bu yolda yapılan bütün çalışmalardan dolayı çok mutluyuz ve daha iyi...

DEVAMINI OKU
Geleceğin Yıldız Girişimcileri 5. Dönem sona erdi

Geleceğin Yıldız Girişimcileri 5. Dönem sona erdi

Lüleburgaz Belediyesi’nin Geleceğin Yıldız Girişimcileri 5. Dönem programında dereceye giren proje fikirleri belli oldu. Buna göre Lüleburgaz Anadolu Lisesi “Çatı” projesi ile birinci,  Kepirtepe Anad...

DEVAMINI OKU
Sevgi Mağazası her zaman yanınızda!

Sevgi Mağazası her zaman yanınızda!

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 yılında “İyilik elden ele” sloganıyla ihtiyaç sahibi aileler için hizmete sunduğu ve sadece “sevginin” geçerli olduğu Sevgi Mağazası’nda ilk günden bu yana bin 217 ailey...

DEVAMINI OKU