MENÜ KAPAT

Güvenden güvenceye girişimci ve hukuk

Güvenden güvenceye girişimci ve hukuk etkinliği 14 Aralık Cuma Saat: 19.00-21.30 arasında Lüleburgaz İnovasyon Merkezinde(LİMER)…

Girişimcinin serüveninde hukukun yeri çok önemlidir. Türk Hukukunda kanunu bilmemek mazeret sayılmaz ilkesi geçerlidir. Girişimcinin İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku nezdindeki hukuki durumumu bilmiyordum, vergi mevzuatı kapsamındaki yükümlülüklerini bilmiyordum gibi cümlelerinin herhangi bir geçerliliği olmamaktadır. Gerçekten girişimcinin iş fikrinin ortaya çıktığı andan itibaren hukuk kaçınılmaz bir parçayı teşkil etmektedir.

Nitekim girişim fikrinin hukuki güvenliği yanında, fikrin ilerleyen serüveninde de işin ticarileşmesi, fikri ve sınai hakları, yatırımcılara açılması, yatırım alması, çıkış süreçlerinin belirlenmesi, girişimcinin ortaklık yapısı, ortakları ile karşılıklı hak ve yükümlülükleri, girişim fikrine dair karşılaşacağı hak ve yükümlülükler, çalışanlarının olması durumunda iş ve sosyal güvenlik hukukuna dair durumu ve daha nicesi hukuki düzenlemeleri beraberinde getirmektedir.

Yine girişimcinin serüveninde güven kavramından ziyade güvence kavramından hareket etmesi gerekmektedir. Aksi halde güven esasında iş ve işlemleri ileride hayal kırıklıklarını beraberinde getirebilecektir. Tüm bu hususlar kapsamındaki seminerimizde girişimcinin ilk andan itibaren serüveninde hukukun nerede olduğu, ne kadar ve nasıl hukuk bilgisine sahip olması gerektiği, ihtiyaç duyduğu bilgileri nasıl temin edeceği, karşılaşması muhtemel hukuki süreçlere dair bilgilendirmede bulunacağız.

[button color=”red” size=”big” link=”/guvenden-guvenceye-girisimci-ve-hukuk-etkinligi-basvuru-formu/” icon=”” target=”true”]KAYIT OL![/button]

Konuşmacı: Mehmet Durmaz | MGM Hukuk & Danışmanlık, Kurucu Ortak ve Avukat

Konuşmacı Hakkında: Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde doğan Durmaz, ilk öğrenimini Kuleli İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini ise Babaeski İMKB ÇPL Yabancı Dil Ağırlıklı Bölümünde tamamlamış ve sonrasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2010 yılında mezun olmuştur. Yasal staj ve mesleğin ilk yıllarını Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından birinde tecrübe eden Durmaz, 2015 yılında Mehmet Durmaz & Gökhan Bakar Avukatlık Ortaklığı (MGM Hukuk & Danışmanlık) ile meslek hayatına devam etmektedir. Yine Durmaz 2018 yılında Datacon Veri Danışmanlığı ile kişisel verilerin korunması alanında hizmet vermektedir. Girişim Hareketi Kırklareli Lider Direktörlük görevi yanı sıra TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Kocaeli İnsan Kaynakları Platformu ve GÜNDER üyelikleri bulunan Durmaz, özellikle girişimcilik, aile şirketlerinin kurumsallaşması, enerji piyasaları ve şirketlerin hukukla entegrasyonu alanlarında faaliyet yürütmektedir.

Eğitimin Verileceği Yer: Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi

Tarih: 14 Aralık  2018

Saat: 19:00 – 21:30

LÜLEBURGAZ YILDIZLARI KADIN AKADEMİSİ(LYKA)

Call Now ButtonÇağrı Merkezi