MENÜ KAPAT

Girişimcilik Eğitimi Başlıyor!

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Girişimcilik Eğitimi başlıyor! Belediyemiz ve Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, ilçemizde liselerde öğrenim gören gençleri girişimcilik ile tanıştırmak, girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak, gençlere temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerinde destek olmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamak, girişimciliğin lise öğrencilerinin kariyer seçenekleri arasında yer alabilmesini sağlamak, girişimcilik konusunda eğitim verebilecek, gençlere iş fikirlerini geliştirmede rehberlik edecek ilçemizdeki gönüllü öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerini arttırmada destek olmak, liselerde girişimcilik derslerinin aktif olmasına destek sağlamak amacıyla “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesi hayat geçirildi.

Projenin Süreci Nasıl İlerleyecek?

Projenin ikinci bölümünde eğitime katılan gönüllü öğretmenler görevli oldukları liselerde 26 Mart 2018 – 20 Nisan 2018  tarihleri arasında, aldıkları eğitimi öğrencilerine aktaracaklar ve eğitime katılan öğrencilerin uygulanabilir iş fikirleri üretmelerinde destek olacaklar. Eğitimi alan öğrenciler arasından oluşturulan en az 2 en fazla 4 kişiden oluşan 2 proje ekibi, 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde gerçekleştirilecek olan “İş Fikri Geliştirme Hackathon”unda liselerini temsil edecekler. Ekipler, öğretmenleri ile birlikte katıldıkları Hackathon’da iş fikrilerini geliştirme, test etme imkanı bulacaklar. 12 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenecek “Sunum Teknikleri Atölyesi”ne katılan proje ekiplerine nasıl etkili sunum yapabilecekleri konusunda destek sağlanacak.

Demoday’de yarışacaklar!

Ekipler, geliştirdikleri iş fikirleri ile 17 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenecek “Demoday” de yarışacaklar!

Demoday, yenilikçi, yaratıcı, başarılı ve geleceği parlak girişimlerin seçildiği yarışmaya verilen isimdir.“Demoday” de ilk üçe kalan proje ekibine, iş fikirlerini hayata geçirmede Lüleburgaz Belediyesi tarafından destek ve çeşitli ödüller verilecektir. Belediyemiz ve Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen yerde 17 Mayıs’ta ‘Demoday’ çalışması gerçekleştirilecek. Demoday’de10 finalist ekip, halka açık düzenlenecek final sunumuna katılmaya hak kazanacak. Programda sunumunu yapan ekipler arasından kazanan ilk 3 ekip ilan edilecek.

Projenin hedefi

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Programı ile kurumlararası işbirliklerinin geliştirilmesi, Lüleburgaz İlçesinde 17 lisede girişimcilik konusunda eğitim verilmesi, liselerde girişimcilik konusunda eğitim verebilecek ve rehberlik edebilecek 31 öğretmene bilgi ve tecrübelerini arttırmada destek olunması, en az 350 liseli gencin girişimcilik konusunda eğitim alması ve proje ekipleri içerisinde iş fikri üretmesi, ”İş Fikri Geliştirme Hackathonu”na katılabilecek uygulanabilir iş fikri üreten 34 proje ekibinin oluşturulması, Demoday’e katılan 34 proje ekibinin iş fikirlerini sunabilecek seviyeye getirilmesi ve Demaoday’de başarılı olan ilk 3 proje ekibinin iş fikirlerini hayat geçirmelerinde destek olmak hedefleniyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi