MENÜ KAPAT

Gençler İlham Verdiler

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Konferansı Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi. Etkinlikte, stajım.net & Youthall Kurucusu, Elis Yılmaz, 3dminiselfie Kurucusu Yiğit Yüceer ve Othersapp Kurucusu Samed Torun gençlere ilham verecek konuşmalar gerçekleşti. 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında gerçekleştirilen konferansta, fikri olan yada fikrini hayata geçirmek üzere olan genç girişimciler, girişimleriyle başarılı olmuş gençleri dinleme fırsatı elde ettiler.

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Konferansı’nda stajım.net & Youthall Kurucusu Elis Yılmaz şu ifadeleri kullandı: “Liseliler ve biz gençler toplumun yüzde 60’lık kısmıyız. Ancak parayı biz yönetmediğimiz için bize karşı farklı bir bakış açısı var. Biz gençler kendimizin farkına varırsak, kendimizi geliştirirsek, girişimcilik alanında, eğitim alanında ve daha pek çok alanda gelişmeler ve değişimler kaydedebiliriz.”

Elis Yılmz’ın ardından sahneye çıkan 3dminiselfie Kurucusu Yiğit Yüceer de şunları söyledi: “Bizim hobiden başlayıp bir yere getirdiğimiz bir hikayemiz var. Ürettiğimiz bir ürünü beşte biri fiyatına veriyoruz. Böylece daha çok satın alınabilen ve istenilen bir ürün olmuş oluyor. Çalışmaya devam ediyoruz. Gündüz siparişleri topluyoruz, gece baskısını yapıyoruz ve ertesi gün teslim ediyoruz.  Sabah akşam çalışmaya devam ediyoruz.”

Yüceer’in ardından sunumunu gerçekleştiren Othersapp Kurucusu Samed Torun, “Projemize başlarken hiç paramız yoktu. Aklınıza çok fazla fikir gelebilir. Bu fikirlerde yapılması gereken temel iş yani girişimcilikteki temel mantık, sürekli test ederek ilerlemektir. Mutlaka anket çalışmaları, pazar araştırması yapmak gerekiyor. Bunlar fikrinizi geliştirmek için önem teşkil ediyor.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi