MENÜ KAPAT

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Projesi başlıyor

Belediyemiz ve Lüleburgaz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, 2020 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesi yeniden hayata geçiriliyor.

“Geleceğin Yıldız Girişimcileri” programı 10 Mart – 10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Girişimcilik derslerini vermeye gönüllü lise öğretmenleri ve Lüleburgaz ilçesindeki 9.10.11.12. sınıf lise öğrencileri projenin hedef grupları olarak belirlendi.

Proje Takvimi

Yenilikçi Girişimcilik Alanında Eğiticinin Eğitimi: 10-11 Mart 2020 tarihinde Saat :09.30-17.30, LYKA (Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi, Büyük Salon)

 • Öğrenci Eğitimleri: 12 Mart 2020 – 3 Nisan 2020 Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerde,
 • Proje Videolarının Son Teslim Günü: 10 Nisan 2020 saat 17:00’e kadar bilgi@limer.info e-mail adresine gönderilecektir.
 • İş Fikri Geliştirme Hackathonu: 29-30 Nisan 2020 tarihinde saat 09:30-17:30 LYKA (Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi, Büyük Salon)
 • Sunum Teknikleri Atölyesi: 13 Mayıs 2020 tarihinde saat 09:30-17:00 (Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi, Büyük Salon)
 • Proje Pazarı ve Demoday: 10 Haziran 2020 tarihinde saat 10.00-18.30 arasında gerçekleştirilecektir. Uygulama sürecinde Proje Pazarı ve Demoday yeri Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Lüleburgaz Belediyesi tarafından ortaklaşa belirlenecektir. Etkinliğin gerçekleştirileceği alan ayrıca ilan edilecektir.

Projenin Amacı

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Programı kapsamında ise şu amaçların gerçekleştirilmesi planlanıyor: İlçemizde liselerde öğrenim gören gençleri girişimcilik ile tanıştırmak, girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak. Gençlere temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerinde destek olmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamak. Girişimciliğin lise öğrencilerinin kariyer seçenekleri arasında yer alabilmesini sağlamak. Girişimcilik konusunda eğitim verebilecek, gençlere iş fikirlerini geliştirmede rehberlik edecek ilçemizdeki gönüllü öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerini arttırmada destek olmak. Liselerde girişimcilik derslerinin aktif olmasına destek sağlamak.

Projenin Hedefleri

 1. Kurumlar arası işbirliklerinin geliştirilmesi,
 2. Lüleburgaz İlçesinde yer alan liselerde girişimcilik konusunda eğitim verilmesi,
 3. Liselerde girişimcilik konusunda eğitim verebilecek ve rehberlik edebilecek gönüllü öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerini arttırmada destek olunması,
 4. En az 600 liseli gencin girişimcilik konusunda eğitim alması ve proje ekipleri içerisinde iş fikri üretmesi,
 5. ”İş Fikri Geliştirme Hackathonu”na katılabilecek uygulanabilir iş fikri üreten 16 proje ekibinin oluşturulması,
 6. Demoday’e katılan 16 proje ekibinin iş fikirlerini sunabilecek seviyeye getirilmesi,
 7. Demaoday’de başarılı olan ilk 10 proje ekibinin iş fikirlerini hayat geçirmelerinde destek olmaktır.

Not: “Demoday” de ilk ona kalan proje ekiplerinin, iş fikirlerini hayata geçirmede Lüleburgaz Belediyesi ve Limer Lüleburgaz İnovasyon Merkezi tarafından destek verilecektir. Ayrıca ilk üçe kalan proje ekiplerine çeşitli ödüller verilecektir.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi