MENÜ KAPAT

Geleceğin Yıldız Girişimcileri programı başladı

Belediyemiz ve Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, 2018  İnovasyon ve Tasarım Yılı etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesinin ikincisi, Yenilikçi Girişimcilik Alanında Eğiticinin Eğitimi programıyla başladı. Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) başlayan bu proje içeriği bakımından Trakya’da hayata geçirilen ilk örnek projedir.

İlkini geçen yıl düzenlediğimiz Geleceğin Yıldız Girişimcileri programının ikincisi bugün Lüleburgaz İnovasyon Merkezinin ev sahipliğinde başladı. 12 Nisan’da yapılacak olan demodayde başarılı olan 10 proje ekibi İş fikrilerini hayata geçirip ürünlerini ortaya çıkarmak için Lüleburgaz İnovasyon Merkezinden destek alacak.

Programa Lüleburgaz İlçesinde yer alan her lisede girişimcilik eğitimini öğrencilere vermek, liselerde girişimcilik derslerin aktif işlenmesini sağlamak için gönüllü öğretmenler katıldı. Gönüllü öğretmenlerin, girişimcilik konusunda bilgi ve tecrübelerini artırmak ve destek olmak için düzenlenen eğiticinin eğitimini; Business Networking Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen ve Embryonix Kuluçka Merkezi Kurucusu ve Müdürü Taylan Demirkaya veriyor.

Projenin amacı

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Programı kapsamında ise şu amaçların gerçekleştirilmesi planlanıyor: ilçemizde liselerde öğrenim gören gençleri girişimcilik ile tanıştırmak, girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak, gençlere temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerinde destek olmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamak, girişimciliğin lise öğrencilerinin kariyer seçenekleri arasında yer alabilmesini sağlamak, girişimcilik konusunda eğitim verebilecek, gençlere iş fikirlerini geliştirmede rehberlik edecek ilçemizdeki gönüllü öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerini arttırmada destek olmak, liselerde girişimcilik derslerinin aktif olmasına destek sağlamaktır.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi