MENÜ KAPAT

Geleceğin Girişimci Liderlerine İlham Verdiler

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın yönetiminde ilan edilen 2016 Kadın Yılı kapsamında hem kadınların hem erkeklerin iş dünyasına katılımını artırmak için Liderler Buluşması düzenlendi. Liderler Buluşması’nda iş dünyasının önemli isimleri, geleceğin girişimci liderlerine ilham verdiler.

21 Aralık 2015’te Nil Karaibrahimgil ile 2016 Kadın Yılı lansmanını gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi, ilk Liderler Buluşması’nı 30 Nisan’da düzenlenmiş ve bu buluşma Lüleburgaz halkının yoğun ilgisiyle karşılanmıştı. 24 Eylül 2016 tarihinde ikincisi gerçekleşen Liderler Buluşması’nda yine iş dünyasından önemli isimler bir araya geldi.

İş hayatına atılmak isteyen girişimcileri motive etmek için gerçekleşen buluşmada; Yeni Nesil Öğretmen Ahmet Naç, İstanbul Startup Angels Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı, EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı ve EY Girişimci Kadın Liderler Programı Türkiye Lideri Özge Gürsoy, GP-Trust Kurucu Ortağı Pınar Eczacıbaşı Lüleburgaz halkına girişimcilik alanında yaptıkları değerlendirmelerle ilham verdiler.

VELİLERİN GÖREVİ

Etkinlik kapsamında Yeni Nesil Öğretmen Ahmet Naç, Öğretmen ve velilerin görevleri ve katkılarının yanı sıra çocuklarımızın gelişiminde Atatürkçü eğitim bilincinin önemini ve çocuklarımız için değerlerini aktardı. Ahmet Naç, konuşmasında, velilerin çocukları özgüvenli ve girişimci bireyler olmalarına izin vermelerinin önemli olduğunu vurguladı.

TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA GİRİŞİMCİLİK

İstanbul Startup Angels Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı, dünyadan ve Türkiye’den girişimcilik ekosistemini inceleyerek başladığı konuşmasında melek yatırımcılığı, startupların başarısız olma nedenlerini, fikirden büyümeye giden girişimleri aktardı. Çıracı, girişimci ve yatırımcı ilişkilerinde ulusal ve uluslararası çalışmalarından gelen deneyimlerini paylaştı.

SOSYAL HAYATTA VE İŞ HAYATINDA OLMAK

Özge Gürsoy, kadın girişimcilerin işlerini büyütmeleri amacıyla Türkiye’de düzenlenmeye başlayan EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nın liderliğini yürüten üst düzey bir yönetici olarak kurumsal ve kişisel hayatta networkingin ve mentorluğun önemi ile algısı üzerine değerlendirmelerde bulundu. Özge Gürsoy, başarılı bir iş kadını ve aynı zamanda bir mentor olarak sosyal hayatta ve iş hayatında görünür olmanın iş dünyasındaki önemini paylaştı. Gürsoy, Aktif bir hayatın önemini, hobilerin ve sosyal yaşamda edinilen tanışıklıkların network etkisiyle iş yaşamına doğru katkısını anlatarak başarılı networking çözümleri önerdi.

HERKES SORUMLULUK ALMALI

Pınar Eczacıbaşı, kendi hayatından örneklerle eğitimde ve iş dünyasında yaşadığı girişimcilik mücadelelerini anlatırken bir kariyerin oluşmasında sivil toplum kuruluşlarının önemine ve etkilerine değindi. Kurucularından olduğu GYİAD gibi birçok STK’nın toplumumuza etki ve faydalarından bahseden Eczacıbaşı, hepimizi sorumluluk almaya davet etti.

LÜLEBURGAZ’DA KADIN ERKEK EŞİT VE YAN YANA

Kapanış konuşmasını yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ikincisi gerçekleşen Liderler Buluşması’yla ilgili düşüncelerini şöyle aktardı: “İlk Liderler Buluşması’nda Lüleburgaz halkının katılımı, coşkusu ve girişimci liderlerden aldıkları ilhamın hayatlarına yansımalarını gördükten sonra geç kalmadan ikincisini düzenlemek istedik. Lüleburgaz’da kadınlar ve erkekler yaşamı beraber büyütüyorlar ve mutlu olmanın yollarını açıyorlar. Her alanda kadın-erkek eşit ve yan yana. Kadınlarımızın iş yaşamına daha aktif ve etkin katılımını sağlamak için başarılı olmuş isimlerden alacakları vizyonun çok önemli olduğuna inanıyoruz.”

LİDERLER BULUŞMASI GELENEKSELLEŞCEK

Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan da Liderler Buluşması ile ilgili görüşlerini aktarırken şu ifadeleri kullandı: “Önemli fikir önderlerini ve iş dünyasının başarılı isimlerini Lüleburgazlı girişimcilerle buluşturmak çok büyük mutluluk. Liderler Buluşması’nı Lüleburgaz için bir gelenek haline getirmek istiyoruz. Geleceği, refah ve hoşgörü düzeyi yüksek toplumların vizyoner beyinlerle inşaa edilebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle Liderler Buluşması’nın devamında faaliyetlerimize Lüleburgaz halkına ilham verecek pek çok etkinlik ile devam edeceğiz.” dedi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi