MENÜ KAPAT

Esnafımızın ve halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz

Belediyemiz, korona virüs nedeniyle iş yeri kapanan esnafımızdan su, atık su, katı atık bedeli, çevre temizlik vergisi ve okuma ücreti almayacak. Belediyemizin her zaman esnafın yanında olmaya devam edeceğini söyleyen Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi olarak her zaman halkımızın ve esnafımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Korona virüs salgını boyunca 700’den fazla aileye maddi destekte bulunan, bin 500 aileye erzak yardımı yapan ve en son Belediyemize ait kapanan iş yerlerinden kira almama kararı alan Belediyemiz önemli bir karara daha imza attı. Belediyemiz, ikinci bir karara kadar iş yeri kapanan esnaftan su, atık su, katı atık bedeli, çevre temizlik vergisi ve su okuma ücretini almayacak. Aldığımız bu karar esnafımız tarafından olumlu karşılanırken konuyla ilgili Başkan Gerenli önemli açıklamalarda bulundu.

Dilekçeyle başvurmaları yeterli

Bu kapsamda korona virüs önlemleri nedeniyle iş yerlerinin faaliyeti durdurulan Lüleburgaz esnafı, belediyemize dilekçe ile şahsen başvurabilecek. Yapılan başvurunun ardından söz konusu esnafın kapatılan iş yerlerinin su abonelikleri ikinci bir karara kadar geçici olarak kullanıma kapatılacak. Esnaftan bu süre içinde su bedeli, atık su, katı atık bedeli, çevre temizlik vergisi ve okuma ücreti alınmayacak.

“Halkımızın ve esnafımızın yanındayız”

Kararla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Gerenli, Belediyemizin korona virüs salgının başladığı günden bu yana halkının ve esnafının yanında durduğunu söyleyerek, “Bu zor günlerde Lüleburgaz Belediyesi olarak her zaman halkımızın ve esnafımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Kentimizde bulunan iş yerlerinde faaliyeti durdurulan esnafımızın, belediyemize dilekçe ile şahsen başvurmaları halinde, ikinci bir karara kadar mevcut iş yeri su abonelikleri geçici olarak kullanıma kapatılacak olup kendilerinden su bedeli, atık su bedeli, katı atık bedeli, çevre temizlik vergisi ve okuma ücreti alınmayacaktır.” diye konuştu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi