MENÜ KAPAT

Erişilebilirlik Toplantısı’na katıldık

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürümüz Samet Servet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Kırklareli İl Müdürlüğü’nün Zoom üzerinden online gerçekleştirdiği “Erişilebilirlik Toplantısı’na” katıldı. Geniş katılımlı gerçekleşen toplantıda engelli bireyler dahil herkesin binalara, açık alanlara ve ulaşım hizmetlerine başkasına ihtiyaç duymadan erişebilmesi için yapılması gerekenler kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Uysal, il genelindeki bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileriyle online platform Zoom üzerinden bir araya geldi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirilen “Erişilebilirlik Toplantısı’nda” engelli bireylere yapılan desteklerden, yapılması gerekenlere kadar çok sayıda konu alındı. Toplantıya Sosyal Destek Hizmetleri Müdürümüz Samet Servet de katıldı.

Geniş kapsamlı değerlendirme

Geniş kapsamlı değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda il müdürlüğünün yaptığı çalışmalar anlatıldı. Bunun yanı sıra toplantıda engelli bireylerin toplumsal hayata katılımının önündeki engellerin kaldırılması, başkasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde ulaşabilmesi için yapılı çevrede ve kentsel hizmetlerde fiziksel, mimari, yönlendirici ve bilgilendirici tedbirlerin alınması konuşuldu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi