MENÜ KAPAT

En Büyük Bayram!

Ey yükselen yeni kuşak! Gelecek sizindir.

Cumhuriyeti biz kurduk;

Onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz! 

Cumhuriyet Bayramımız, her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı bağımsızlık coşkusuyla ve aynı heyecanla kutlandı. Bu coşku ve heyecanı daha da arttırarak, hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz.

Cumhuriyet Bayramımızın 96. Yıl Dönümü etkinlikleri 27 Ekim’de Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda Dilek Türkan ve Hüsnü Şenlendirici konserleriyle başladı. 28 Ekim’de Yeni Tören Alanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından akşam gerçekleşen programda, Yeni Türkü ve Senfoni Orkestrası (Şef: Ardaşes Agoşyan) konser verdi.

Cumhuriyetimizin 96. Yılı

29 Ekim’de İlçemiz Kaymakamı Mustafa Kaya Hükümet Binası Makam Odasında tebrikleri kabul etti. Kabulün ardından İlçemiz Kaymakamı Mustafa Kaya, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Çetin Sucu, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, tören alanındaki öğrencilerin, askeri birliklerin ve halkın bayramını kutladı. Kutlamadan sonra Lüleburgaz Ortaokulu Müzik Öğretmeni Muzaffer Berkay Özbek yönetiminde tüm okullar ve halkın iştiraki ile İstiklal Marşımız söylendi ve Lüleburgaz Ortaokulu öğrencilerinden seçilen üç öğrenci tarafından şanlı bayrağımız göndere çekildi.

İlk ve Ortaokulları temsilen Lüleburgaz Ortaokulu’ndan üç öğrenci, Ortaöğretim kurumlarını temsilen Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nden bir öğrenci günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okudu. Mahalli şairimiz Bektaş Yavuz’un şiirini okumasının ardından, İlkokullar, Ortaokullar ile Lise ve Dengi okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programda, Lüleburgaz Ortaokulu Halk Oyunları ekibinin gösterileri de ilgiyle izlendi. Bayrak ve flamaların geçişi, tören bölüğünün geçişi, okulların geçişi ve askeri araçların geçişinin ardından kutlama töreni sona erdi.

29 Ekim’de de Fener Alayı, Senfoni Orkestrası ve Şevval Sam Konseri ile Kongre Meydanında Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşadık.

CUMHURİYET BAYRAMI FOTOĞRAFLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi