MENÜ KAPAT

Dünya Şiir Günü Şairlerimiz ve Şiirleri

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında, Lüleburgaz Belediyesi Kent Oyuncuları tarafından ‘Dünya Şiir Günü Şairlerimiz ve Şiirleri’ etkinliği düzenlendi.

Aşkiye-Neşet Çal Sahnesinde 20 Mart’ta düzenlenen etkinliği K.Budak Çal Yönetti. Binnur Dinç’in sunuculuğunu yaptığı gecede Ahmet Cem Sain, Cem Karaca şarkılarıyla geceye renk kattı. Gecede, Tolga Temel ve Erdoğan Anıl Tekin ışıkta, Serkan Ölmez ve K.Budak Çal Efektte, Çağrı Durmaz ve K.Budak Çal da dekorda görev aldı.

Üç bölümde gerçekleşen etkinliğin ilk bölümünde şu şiirlere yer verildi: (Şiir-Yazar-Seslendiren) Dağ Rüzgarı-Ümit Yaşar Oğuzcan(Nefise Nur Sakallı), Tatlı-Ümit Yaşar Oğuzcan(Zülküf Pıtırlı), Basit Biri Değilim-Can Yücel(Sedah Demirel), Yaşayınca Anladım-Can Yücel(Yavuz Avcı), Ayrılık Diye Bir Şey Yok-Ümit Yaşar Oğuzcan(Serap Köse), Emekçi Kadın-Zülfikar Guruz(Hüseyin Ata), Kadın Dediğin-Ülkühan Boz(Nihal Akın), Akrep Gibisin Kardeşim-Nazım Hikmet(Ali Soykan), Fahriye Abla-Ahmet Muhip Dranas(Süden Sönmez), Buluşmak Üzere-Can Yücel(Timur Cankar), Anneler-Ahmet Kutsi Tecer(Fatma Berkay), Milyon Kere Ayten-Ümit Yaşar Oğuzcan(Erdinç Berkay).

İkinci bölümde de Gülbahar Kurtel; Umutlar-Hiç Mi Sevmedin-Doymadık Aşka Sevgiye-Beni Sevginle Büyüt ve Nerdesin şiirlerini, Recai Küllü; Git-Bu Gece-Avcı Murat-Ağlama Çocuk-Kim Bu Adam şiirlerini, Zekai Budak; Ayçe Kız-Tatmadık Saadeti-Eski Yar-Git-Dertler Bana Koşar Hep şiirlerini seslendirdi. Ahmet Cem Sain de Cem Karaca’nın Tamirci Çırağı, Islak Islak, Deniz Üst Köpürür, Sen De Başını Alıp Gitme, Adsız ve Resimdeki Gözyaşları şarkılarını seslendirdi.

Şiir gecesinin üçüncü bölümünde şu eserler yer aldı: Beni Anneme Götürün-Ahmet Selçuk İlkan(Arzu Gezici), Ah Ulan Rıza-Yusuf Hayaloğlu(Özgür Emek), Analık Nedir Annem-Can Yücel(Refiye Çavuşoğlu), Desem Ki-Cahit Sıtkı Tarancı(Cem Güler), Rindlerin Akşamı-Yahya Kemal Beyatlı(Perihan Tezan), Sessiz Gemi-Yahya Kemal Beyatlı(İbrahim Tezan), Sahibini Arayan Mektup-Ümit Yaşar Oğuzcan(Binnur Dinç), Yaşamak Şakaya Gelmez-Nazım Hikmet(Dilek Çetin Çivi), Yaşadıklarımdan Öğrencim-Ataol Behramoğlu(Reşide Candan), Ben Senden Önce Ölmek İsterim-Nazım Hikmet(Kevser Özkan)

Gecenin son şiiri olan Nazım Hikmet’in Davet şiirini de Belediye Başkanımız Emin Halebak okudu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi