MENÜ KAPAT

Dijital Kariyer Günü’nü Gençler İlgiyle Takip Etti

Lüleburgaz Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa düzenlediği “Dijital Kariyer Günü” etkinliğine gençler yoğun ilgi gösterdi. Lüleburgaz’daki liselerden ve yüksek okuldan gelen öğrenciler sunumu baştan sona ilgiyle izledi.

Lüleburgaz’ın geleceğine katkı sağlayacak gençlerin ilgiyle takip ettiği programda tüm sunumlar dikkatle ve heyecanla izlendi. Etkinlik moderatörü, sosyalmedyakampusu.com’un düzenlediği dijital pazarlama etkinliklerinde digital marketing alanındaki deneyimlerini aktaran Okan Karacan oldu. Etkinlikte birbirinden önemli isimler kariyer okyanusunda pusula olacak bilgileri paylaştılar. İlham almak ve harekete geçmek için bu etkinliği bir fırsat olarak değerlendiren geleceğin girişimci adayları Aşkiye- Neşet Çal Sahnesinde bir araya geldi.

Scorp Genel Koordinatörü Batu Uğrasız, “Kariyer yolunda bazen dümen kırmak iyidir.” diyor. Orman Mühendisliği okurken bir anda okul ve bölüm değiştiren Batu Uğrasız’ın hikayesi katılımcılara ilham ve cesaret verdi.

Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş Marketing Yöneticisi Gamze Altan, ‘Kariyer Uçuşu’ başlıklı sunumunda,Kariyer bir okyanus ve pusulanızı belirlemek çok önemli. Kariyerinizi aslında yanınızda danıştığınız kişiler değil inandığınız ve sevdiğiniz şeyler belirler.’ diyerek, pusulamızı belirlemek için kendimizi nasıl keşfederiz ve okyanusta boğulmamak için neler yapmalıyız? Eğitim ve deneyimlerimizi en doğru nasıl belirleriz? sorularının cevabını verdi.

BKM Express Üye İşyeri Pazarlama Müdürü Figen Karasu, ‘E-ticaret dünyası ile birlikte büyüyen kariyer fırsatları’ başlıklı sunumunda, Girişimcilik ruhun estiği e-ticaret dünyası neden yeni nesil için önemli? Gelecekte yeni kuşağı nasıl kariyer fırsatları bekliyor? sorularına yanıt verdi.

CEOTUDENT Yönetici Ortağı Emre Can Durmaz “Girişimcilik kaç adımdan oluşur?” başlıklı sunumunda, ‘Girişimcilik ruhunun çoğu insan taşır ama bazıları başarılı olur.’ diyerek Bu yollardan geçiş serüvenlerini anlattı. Emre Can Durmaz girişimcilik nasıl olur ve nerelerden destek alınabilir sorularının cevabını paylaştı. Ülke gündemini belirleyen Y kuşağını sıkı sıkı yakaladığını söylemenin mümkün olduğu CEOtudent, 2016 yılının Kasım ayında BIC Angels yatırım ağından 1 milyon lira değerlemeyle yatırım aldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı Mustafa Melih Emre Beji, “Yeni işim girişim programı” başlıklı sunumunda, Trakya Kalkınma Ajansının düzenlediği “Yeni işim girişim programı”nın girişimcilere sunduğu tüm fırsatları anlattı.

Etkinlik Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın konuşması ile sona erdi. Başkan Halebak konuşmasında, günümüzde girişimci düşüncenin kazanımlarının önemine dikkat çekti ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi