MENÜ KAPAT

Demoday’de heyecan dolu final

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Projesiyle yine bir ilke daha imza attık. Geleceğin Yıldız Girişimcileri Projesi, Türkiye’de girişimcilik alanında lise düzeyindeki tüm okulları kapsayan ilk ve tek örnek uygulama.. Proje ve proje kapsamında gerçekleştirilen tüm etkinliklerde, kentimizdeki gençleri girişimcilik ile tanıştırmak, onlara temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerinde destek olmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamayı amaçladık. Gerçekleştirilen eğitimlerde ve atölye çalışmalarında, Business Networking Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen ve Embryonix Kuluçka Merkezi Kurucusu ve Müdürü Taylan Demirkaya tecrübe ve bilgilerini geleceğin yıldız girişimcilerine aktararak girişimci adaylarının önemli kazanımlar elde etmelerini sağladı.. Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğiyle, proje etkinlik programının son evresi olan ‘Demoday’ finalini de Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezinde gerçekleştirdik.

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Projesi kapsamında 17 Mayıs’ta gerçekleştirilen Demoday finalinde 17 lise 32 projeyle jürinin karşısına çıktı. Ertuğrul Belen ve Taylan Demirkaya’nın moderatörlüğünde gerçekleşen programın final öncesinde öğrencilerin motivasyonunu sağlamak ve keyifli dakikalar geçirmek için Kadın Davul Ritm Grubu, sahne performansıyla gençlere moral verdi.

Demoday’de herkes kazandı

Demoday finali sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölümde gerçekleşti. Girişimci adayları, gerçekleştirilen iki bölümde de kendi alanında pek çok projeye başarıyla imza atmış, birbirinden değerli jüri üyeleri karşısında iş fikirlerini sunumlarıyla anlatma fırsatı elde ettiler.

İlk bölümde 17 liseden 32 proje ekibi, jürinin karşısına çıktı. Katılım sağlayan tüm öğrenciler, iş fikri oluşturma, sunum becerilerini geliştirme ve projelerini jüri önünde sunma deneyimi elde ettiler. İkinci bölümde ilk 10’a girmeye hak kazanan ekipler açıklandı. Demoday’de 32 proje içinden finale kalan 10 ekip, halka açık düzenlenen final sunumuna katılmaya hak kazandı. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölümde gerçekleşen programın ikinci bölümünde sahneye çıkmaya hak kazanan 10 proje ekibi, projelerini jüri üyelerinin karşısında başarıyla sundu. Jürinin yaptığı değerlendirmenin ardından 10 proje ekibinin içinden ilk üçe girmeyi başaran ekipler belli oldu. Jürinin yaptığı değerlendirmeye göre Ramazan Yaman Fen Lisesinden ‘yeh’ projesi birinci, yine Ramazan Yaman Fen Lisesinden ‘Bilio’ projesi ikinci olmayı başardı. Lüleburgaz Anadolu Lisesinden ‘İntimale Pal’ projesi de üçüncü oldu.

Demaoday’de başarılı olan ilk 3 proje ekibine, iş fikri hızlandırma desteği ve ödülleri verilirken 10 proje ekibine de iş fikirlerini hayat geçirmelerinde iş fikri hızlandırma desteğinin sağlanacağı müjdesi Belediye Başkanımız Murat Gerenli tarafından verildi.

İnovasyon ve Kuluçka Merkezimizde iş fikri hızlandırma desteği almaya hak kazanan okullar ve projeler:

Ramazan Yaman Fen Lisesi yeh
Ramazan Yaman Fen Lisesi Bilio
Lüleburgaz Anadolu Lisesi İntimate Pal
Özel Lüleburgaz Doğa Anadolu Lisesi Mazot
Özel Akım Anadolu Lisesi Çöpçün Geliyor
Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Sanat Merkezi BMİ
Kepirtepe Anadolu Lisesi THUMB
Genç Değişim Lisesi 3D EZ
Kepirtepe Anadolu Lisesi ARhelmet
Ahmetbey Şehit Uğur Gören ÇPL Kahvaltımatik

Geleceğin Yıldız Girişimcilerini Yetiştiriyoruz

Murat Gerenli Demoday’de yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Kent bilgi üretir, sanat üretir, kültür üretir. Bu üretimlerin gerçekleşmediği yerler, kalabalık insan topluluklarının yaşadığı yerler olmanın ötesine geçemediği gibi bir toplum olmaktan da, toplumsallıktan da söz edilemez. Lüleburgaz akademileriyle yıldızlaşan bir kent olarak, akademilerinde kentte yaşayan bireylere kendilerini geliştirme fırsatı sunarken, pozitif bilimlerle uğraşan gençleri ve geleceğin yıldız girişimcilerini yetiştirmek için kurumsal iş birlikleri gerçekleştiriyor. Lüleburgaz Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak ‘Geleceğin Yıldız Girişimcileri’ programını adım adım uyguluyoruz. İlçemizde liselerde eğitim gören gençleri girişimcilik ile tanıştırmak, girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak, gençlere temel girişimcilik eğitimini vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerinde destek olmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla 21-22-23 Mart 2018 tarihlerinde ‘Yenilikçi Girişimcilik Alanında Eğiticinin Eğitimi’ ile başlattığımız bu süreci Demoday ile tamamlamış bulunuyoruz.”

Kendi Alanında Pek Çok Projeye Başarıyla İmza Atmış, Birbirinden Değerli Jüri Üyeleri

  1. Bölüm

Ümit Öncel – E-Ticaret Çağı Genel Yayın Yönetmeni

Can Dörtkardeşler – Udentify Kurucusu

Emin Halebak – Makine Mühendisi

Başar Ceylan – Dijital Anadolu Kurucusu

Baturay Elönü – Sosyal Meyda Kampüsü Kurucusu

Göksel Gürsel – Soglab Kurucusu

  1. Bölüm

Murat Bilgiç – CISCO İş Geliştirme Müdürü

Osman Akın – BİSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı

Emin Halebak – Makine Mühendisi

Murat Gerenli – Lüleburgaz Belediye Başkanı

Canan Bayrak – Manibux Kurucusu

Mehmet Arslantunalı – Bahçeşehir Eğitim Kurumları İcra Kurulu Üyesi

Call Now ButtonÇağrı Merkezi