MENÜ KAPAT

Demoday Finalistlerine Ödülleri Verildi

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Projesi, Türkiye’de girişimcilik alanında lise düzeyindeki tüm okulları kapsayan ilk ve tek örnek uygulama olarak Lüleburgaz’da gerçekleşti. Proje kapsamında 17 Mayıs’ta Demoday finali düzenlendi. Demoday’de ilk üç proje ekibi olmayı başaran öğrencilere ödülleri, Belediyemiz Hizmet Binasında 1 Haziran’da Belediye Başkanımız Murat Gerenli tarafından verildi.

Belediyemiz Hizmet Binasında gerçekleştirilen ödül törenine, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin ve okul müdürleri katıldı. Demoday finalinde, Ramazan Yaman Fen Lisesi öğrencileri ‘yeh’ ve ‘Bilio’ projesi ile birinci ve ikinci olurken, Lüleburgaz Anadolu Lisesi öğrencileri de ‘İntimate Pal’ projesiyle üçüncü olarak ödül almaya hak kazandılar.

Demoday’de neler oldu?

Proje ve proje kapsamında gerçekleştirilen tüm etkinliklerde, kentimizdeki gençleri girişimcilik ile tanıştırmak, onlara temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerinde destek olmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamayı amaçladık. Gerçekleştirilen eğitimlerde ve atölye çalışmalarında, Business Networking Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen ve Embryonix Kuluçka Merkezi Kurucusu ve Müdürü Taylan Demirkaya tecrübe ve bilgilerini geleceğin yıldız girişimcilerine aktararak girişimci adaylarının önemli kazanımlar elde etmelerini sağladı. Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğiyle, proje etkinlik programının son evresi olan ‘Demoday’ finalini de Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezinde gerçekleştirdik.

Geleceğin Yıldız Girişimcileri Projesi kapsamında 17 Mayıs’ta gerçekleştirilen Demoday finalinde 17 lise 32 projeyle jürinin karşısına çıktı. Ertuğrul Belen ve Taylan Demirkaya’nın moderatörlüğünde gerçekleşen programın final öncesinde öğrencilerin motivasyonunu sağlamak ve keyifli dakikalar geçirmek için Kadın Davul Ritm Grubu, sahne performansıyla gençlere moral verdi.

Demaoday’de başarılı olan ilk 10 proje ekibine iş fikirlerini hayat geçirmelerinde iş fikri hızlandırma desteğinin sağlanacağı müjdesi Belediye Başkanımız Murat Gerenli tarafından verildi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi