MENÜ KAPAT

Daha modern bir Lüleburgaz için çalışıyoruz

Kentimizin dört bir yanındaki yol ve kaldırımlarda, bakım onarım ve yenileme çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Her şey daha modern ve daha estetik bir Lüleburgaz için…

İlçemiz genelinde 2019 yılının ikinci 6 aylık dönemi ile 2020 yılı ilk 6 aylık döneminde yapımı planlanan yol ve kaldırım çalışmalarımızla ilgili gerekli planlama yapıldı.

60 bin ton asfalt serilecek

Yapılacak çalışmalar kapsamında, İstanbul Caddesi, Fatih Caddesi, Edirne Caddesi ve İstiklal Caddesinde ring hattı olarak belirlenen güzergahlarda, 2500 metre sıcak asfalt ve mineral yüzeyli kumlamalı beton parke taşı yapım işi başladı. İş kapsamında şehrimizde 60 bin ton asfalt serilmesi ve 15 bin m2 alanda sathi kaplama yapılacak.

10 km sıcak asfalt ve 15 km sathi kaplama

Planlanan yolların yapımı kapsamında şehrimizde yaklaşık 10 km sıcak asfalt yol ile 15 km sathi kaplama yol çalışması yapımı gerçekleştirilecek. Şehrimiz ana arter yollar ve bağlantı yolları ile birlikte yeni imar bölgelerinde yapılaşmanın olduğu alanlarda ve vatandaşlarımızın da talepleri değerlendirilerek, yolların yenileme, yapım ve onarım çalışmaları iş programı doğrultusunda yapılacak.

Özellikle altyapı çalışmaları ardından, bozulan yollarda iyileştirme ve yenileme çalışmaları gerçekleştirilecek.

53 bin 681,5 metrekare beton parke taş

Bu yollarla ilgili şehrimizde yol bakım ve yapım çalışmaları, alt yapı çalışmaları ile bağlantılı olarak sürdürülecek. Sevgi Mahallesi, 8 Kasım Mahallesi, Zafer Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Gençlik Mahallesi ve Yıldız Mahallesi’nde toplam 53.681,5 m2 beton parke taş ile yol ve kaldırım çalışması yapılacak. Toplamda 10.635 m yol ve kaldırım ile 10.725 m bordür döşeme çalışması gerçekleştirilecek.

Durak Mahallesi’nde ilk etapta İstasyon Caddesi’nin kuzey batı yönünde bulunan 12 sokakta, 4000 metre uzunluğundaki yolda, 22.920 m2 beton parke taş kaplama yapılacak.

Asfalt yapılacak yollar: Eczacıbaşı Caddesi, Turgutbey Caddesi, Malkoç Caddesi, Değirmen Caddesi, Durak Mahallesi Kanal hatları, Selanik Caddesi, Özgürlük Caddesi.

Sathi kaplama yapılacak yollar: Hükümet Caddesi, Selanik Caddesi, Durak Mahallesi ara yollar, Hikaye Sokak, Kar Sokak, Kışlalar Sokak, 1. Bölge ve 3A Bölgesi.

Beton Parke Taşı Döşemesi yapılacak yollar:

8 Kasım Mahallesi: Tuna Sokak – Kırcaali Sokak – Meriç Sokak – Yaşar Sokak – Fidan Sokak – Yalçınbilgivar Sokak – Arka Sokak – Şebboy Sokak – Hazal Sokak – Uzay Sokak – Gündüz Sokak – Ülkü 1 Sokak – Sezen Sokak – Cahit Irgat Sokak – Saygın Sokak – Şafak Sokak

Zafer Mahallesi: Adak Sokak – Mehmet Dedeoğlu Sokak – Gürpınar Sokak – Aydın Kalaykoz Sokak – Ali Miraç Sokak – Akın 2 Sokak – Küçük 1 Sokak

İstiklal Mahallesi: Hale Sokak – Karaotmanlı Sokak – Nesrin Sokak – Canan Sokak – Görkem Sokak

Siteler Mahallesi: Şirin Sokak – Uzay Sokak- Güvercin 1 Sokak

Yılmaz Mahallesi: Şen Sokak – Toprak Sokak – Cihangir Sokak – Hamam Sokak – Hükümet Ara Sokak

Sevgi Mahallesi: Coşkun Sokak

Gençlik Mahallesi: Ebru 1 Sokak

Yıldız Mahallesi: Egemen Sokak

Call Now ButtonÇağrı Merkezi