MENÜ KAPAT

Cumhuriyet Kupası Şampiyonu Varna

Belediyemizin 2017-2021 Stratejik Planında yer alan ‘Etki Yaratan Kent Olmak’ amacı, ‘Yaşam akademilerinde gerçekleştirilecek faaliyetler ile akademilerin kent ve kentli ile bağlarını oluşturmak hedefi, ‘Yıldız Yaşam Akademilerinde yerel, ulusal ve uluslararası turnuva ve organizasyonların düzenlenmesi’ faaliyeti kapsamında; Lüleburgaz Belediyesi Kadınlar Basketbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası etkinliği düzenlendi.

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde (LYFA), 25-26-27 Ekim’de gerçekleştirilen turnuvaya 8 kadın basketbol takımı katıldı.

Turnuvada, Bergama (İzmir), Veliko Tornova (Bulgaristan), Karşıyaka (İzmir), Turtlegirls (İstanbul), Turkuaz (İstanbul), Varna (Bulgaristan), Bodrum (Muğla) ve Otuzdokuz (Lüleburgaz) takımları Cumhuriyet Kupası için mücadele etti. 27 Ekim’de oynanan final müsabakası ve 3.’lük, 4.’lük maçlarının ardından turnuva sona erdi. Cumhuriyet Kupası’nda dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcılarımız Erol Özgür ve Leyla Güncer tarafından verildi.

Turnuvanın ardından dereceye giren takımlar:

Kadınlar Basketbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası Şampiyonu: VARNA (BULGARİSTAN)

Kadınlar Basketbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası İkincisi: TURKUAZ (İSTANBUL)

Kadınlar Basketbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası Üçüncüsü: KARŞIYAKA (İZMİR)

Kadınlar Basketbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası En Centilmen Takım: BODRUM (MUĞLA)

Kadınlar Basketbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası MVP: Jeneta İvanova Zhelyova (VARNA)

Call Now ButtonÇağrı Merkezi