MENÜ KAPAT

Çöp değil atık!

Belediyemiz vatandaşlar tarafından muhtarlıklara bırakılan geri dönüştürülebilir ve imha edilecek atık malzemeleri toplamaya devam ediyor. Muhtarlıkların bırakılan atık malzemeleri telefonla bildirdiği Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekiplerimiz atıkları ayrıştırarak topluyor. Uygulamayla birlikte vatandaşlara “Çöp değil atık” bilinci oluşturulması hedefleniyor. Öte yandan atıkları evlerinde ayrıştıranlar 4445539 numaralı çağrı merkezi üzerinden atıkların alınması için kayıt oluşturabilir.

Belediyemizin geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başlattığı atık toplama faaliyeti aralıksız devam ediyor. Vatandaşlar geri dönüştürülebilir kağıt, metal, plastik gibi atık malzemelerle, imha edilecek atık yağ ve atık pil gibi malzemeleri bağlı bulundukları muhtarlıklara bırakarak çalışmalara destek oluyor.

Hangi malzemeler çöp değil

Temizlik ve Çevre Müdürlüğümüze bağlı ekiplerin muhtarlıklardan gelen çağrılar doğrultusunda toplamaya devam ettiği atık malzemeler arasında kağıt, karton, plastik, metal, atık yağ ve atık piller bulunuyor. Kağıt, karton, plastik ve metal gibi malzemeler geri dönüşüm merkezlerine gönderilirken, atık yağ ve piller ise özel yöntemlerle imha ediliyor.

Muhtarlığa bırakmak yeterli

Vatandaşların toplanmasını istedikleri atık malzemeleri bağlı bulundukları muhtarlıklara bırakmaları ise yeterli oluyor. Muhtarlıklara bırakılan atık malzemeler, Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekiplerimize bildiriliyor. Bildirim sonucunda harekete geçen ekipler atık malzemeleri kaynağında ayrıştırarak topluyor.

Evden de alınıyor

Tüm bunların yanı sıra atıklarını evlerinde ayrıştıran vatandaşlar 4445539 numaralı çağrı merkezi üzerinden kayıt oluşturabilir. Oluşturulan kayıt sonrasında bildirim yapılan ekipler, vatandaşın evinden atıkları topluyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi