MENÜ KAPAT

Çok temiz oldu beya!

Belediyemizin öncülüğünde kentimizde kurulacak Lüleburgaz Kent Ormanı’nda yüzlerce kişinin katılımıyla çöp toplama etkinliği düzenlendi. Yaklaşık 3 saat süren etkinlikte vatandaşlar 300 torba çöp toplarken belediye ekipleri ormandaki boş araziye çöplerle “Çok temiz oldu beya” yazısı yazdı. Belediye daha önceden de Sakızköy mesire alanında etrafa atılan çöplerle “Ayıp beya” yazarak farkındalık oluşturmuştu.

Lüleburgaz Belediyesi önümüzdeki yıl etap etap halkın kullanımına açacağı Lüleburgaz Kent Ormanı’nda yüzlerce vatandaşın katılımıyla temizlik harekatı gerçekleştirdi. Sabah saatlerinden itibaren ellerinde çöp poşetleriyle ormana gelen vatandaşlar gün boyu çöp topladı. Toplanan çöplerle ise gün sonunda esprili bir şekilde “Çok temiz oldu beya” yazısı yazıldı.

300 torba çöp!

Ormanlık alana atılan çöpler ‘pes’ dedirtirken, yaklaşık 3 saat içerisinde 300 torbaya yakın çöp toplandı. Vatandaşlar bir yandan büyük bir özveriyle çöpleri toplarken diğer yandan daha önceden atıl durumda olan ormanlık araziye çöplerini atıp giden çevre düşmanlarına tepki gösterdi.

Çok temiz oldu!

Belediye ekiplerimiz, vatandaşların Lüleburgaz Kent Ormanı’nın açık alanında topladığı çöplerle “Çok temiz oldu beya” yazısı yazdı. Ekiplerimiz daha önce Sakızköy mesire alanında piknikçilerin attığı çöplerle “Ayıp beya” yazısı yazmış, olay Türkiye gündemine oturmuştu.

Hem oynadılar hem topladılar

Öte yandan yoğun bir katılımın olduğu temizlik etkinliğinde bazı vatandaşların belediye araçlarından çalınan Trakya havalarına eşlik ettiği görüldü. Vatandaşların Trakya havalarıyla oynayıp çöp toplaması renkli görüntülere sahne oldu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi