MENÜ KAPAT

Çocuk parklarına eğlenceli dokunuş

Lüleburgaz Belediyesi olarak ilçe genelinde bulunan 14 çocuk parkına eğlenceli dokunuş gerçekleştirdik.

Belediyemiz tarafından 14 parkta toplam 2 bin 995 metrekare alan, çocuklarımızın sağlığı düşünülerek darbe emici özelliği bulunan EPDM zeminle kaplandı.

Rengarenk hale getirilerek oyun alanları da yenilenen parklar, kısa sürede tamamlanarak miniklerimizin kullanımına sunuldu.

Lüleburgaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz 14 parkta toplam 2 bin 995 metrekare alanda zemin yenilenmesi gerçekleştirdi. Zeminler, çocuklar için özel olarak hazırlanan ve darbe emici özelliği bulunan EPDM zeminle donatıldı. Çalışmalar kısa sürede tamamlandı.

Yenilenen çocuk parklarımız

Yenilenen parklar ise sırasıyla şöyle; Milli Güvenlik Parkı, Aynur Özbilen Parkı, Şeker Çocuk Parkı, İnönü Parkı, Gençlik Parkı, Yıldırım Parkı, Eczacıbaşı Parkı, Zeliha Özbek Parkı, 8 Kasım Parkı, Atatürk Mahallesi Parkı, Zafer Mahallesi Parkı, Feyzullah Çarıkçı Parkı, Yıldız Parkı, Siteler Parkı. Ayrıca, Yıldırım ve Gençlik Mahallelerinde bulunan parklardaki peyzaj düzenlemeleri de tamamlandı.

Söz konusu parklarda çiçeklendirme çalışmaları devam ederken, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerin daha güzel bir Lüleburgaz için çalışmaları devam ediyor.

Çiçek gibi Lüleburgaz…

Kontrollü normalleşme süreciyle birlikte kentimizi gelecek günlere hazırlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, kent genelinde ana cadde, sokak, refüj, kavşak ve meydanlarda yeşillendirme, çiçeklendirme çalışmalarının yanı sıra bakım ve onarım faaliyetlerine devam ediyor.

İlk etapta 28 bin adet çiçek ve bin metrekare çim serimi gerçekleştiren ekiplerimiz, daha sonra bin adet lavanta, bin adet sarı taflan ve 10 bin adet mevsimlik çiçek ekimi çalışması yapıldı. Mevcut yaşam alanlarının bakım, onarım ve sulama işlemleri aralıksız devam ediyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi