MENÜ KAPAT

ÇOCUK MECLİSİ’NE BÜTÇE ANALİZİ EĞİTİMİ

IKEA ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin finansal desteği ile UNICEF Türkiye Ofisi  “Çocuk Dostu Şehirler” projesini uyguluyor. Çocukların ihtiyaçlarına yönelik politikalar ve programlar tasarlamak ve bu süreci denetlemek amacıyla farklı kentsel alanlardaki çocukların ihtiyaçlarını belirlemek; Çocukların oyun ve gelişim haklarına erişimlerini sağlamak amacıyla kentsel alanlarda çocuk dostu mekânlar yaratmak projenin amaçlarını oluşturuyor.

Projenin ulusal koordinasyonunda İçişleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesel Teşkilatı ve Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi yer alıyor. Proje kapsamında oluşturulan “Çocuk Eylem Planı” faaliyetlerinden biri de, “Lüleburgaz Belediyesi bütçesini çocuk hakları bakış açısıyla gözden geçirecek ve yeni bütçe dönemi için ilgili bütçe değişikliklerini gerçekleştirecektir.” şeklindedir.

Söz konusu faaliyeti gerçekleştirmeye destek olmak amacıyla Lüleburgaz Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyelerine Danışman Ali Ercan Özgür tarafından “Çocuk Dostu Bütçe Analizi” eğitimi verildi. Eğitimde Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürü Yeşim ÇAKIR, Mali Hizmetler Müdürlüğü personeli Çiğdem YILMAZ, Plan-Proje Müdürlüğü personeli Seda KAPLAN ve Seden ÖZEN yer aldı.

Hangi konular işlendi?

Eğitim açılış ve UNICEF Çocuk Dostu Şehirler Proje Sorumlusu Elif Kalan’ın genel bilgilendirmesi ile başladı. Eğitmen Ali Ercan Özgür tarafından da Çocuk Dostu Kent ve Bütçe’nin ne olduğu açıklandı. Çocuk Dostu Bütçe Sonuçları(Lüleburgaz, Mersin, Giresun sonuçları) değerlendirildi. Çocuk Dostu Bütçe Analizinin nasıl yapıldığı, çocuk dostu bütçe hazırlama ve süreci ele alındı. Elif Kalan tarafından genel değerlendirmenin yapılamasının ardından eğitim programı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi