MENÜ KAPAT

Çınaraltı’nın Konukları: Emin Çapa ve Rüştü Bozkurt

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında “Trakya’nın Ekonomik Fay Hatları” başlığıyla yeni bir Çınaraltı Sohbetleri etkinliği daha gerçekleştirildi.

Zübeyde Hanım Parkı’nda Celal PİR moderatörlüğünde Emin Çapa ve Rüştü Bozkurt’un katılımıyla gerçekleşen “Çınaraltı Sohbetleri”ni Lüleburgaz halkı ilgiyle izledi.

Sohbette konuşmacılar tarafından ülkemizin ve bölgemizin ekonomik politikaları üzerine konuşmalar gerçekleştirildi.

Rüştü Bozkurt konuşmasında; Bir insan maddi ve kültürel zenginlik üreterek insan yaşamını kolaylaştırmıyorsa o gerçek anlamda bir insan olarak tarif edilemez. Bunu yapmanın yolu akıldır. Yaşadığımız dünyayı okuyup anlamalı, kendimizi ve rollerimizi bilmeli ayrıca bir plana sahip olmalıyız. Teknolojiyi yakından takip etmeliyiz. İçinde bağlantısı ve yazılımı olmayan teknoloji ürünü kalmayacak. Teknoloji, insanın çıplak gözle yapamadığını, aklını kullanarak yaptığı araçlarla yapmasıdır. Endüstri 4.0 aşamasını yakından takip etmeliyiz.”

Emin Çapa’da ekonomik ve siyasi politikaların tüm vatandaşları etkilediğini vurguladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Aklınızı rehin vermeyin. Geçmişe dönülerek gelecek kurtarılamaz. Geçmiş bugün gibi değildi. Yarın da bugün gibi olmayacak. Dijital sanayi çok önemli. Yeni dijital sanayi her şeyi ağa bağlayan ve akıllı bir ortama getiren bir şey. Bugün bilginin girdisi bilim ve akıl, çıktısı bilim ve teknolojidir.”

Konuşmacılar, sohbetlerini tamamladıktan sonra vatandaşlardan gelen soruları yanıtladılar. Soruların cevaplandırılmasının ardından program sona erdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi