MENÜ KAPAT

Çember’de girişimcilik ve yabancı dil ele alındı

Lüleburgaz Belediyesi ve Startup Trakya’nın ortaklaşa düzenlediği Bosphorus Story House Kurucusu Perçin İmrek’in konuk olduğu Mentbase etkinliğinde bu hafta Girişimcilik Hikayeleri ve Yabancı Dil öğrenimi konuşuldu.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde(LYKA) 14 Kasım’da gerçekleştirilen etkinlikte girişimciler ve girişimci adayları yabancı dilin önemini Perçin İmrek’ten dinlediler.

Bosphorus Story House’ın kurucusu Perçin İmrek, etkinliğe Girişimcilik Hikayeleri sunumuyla başladı. Perçin İmrek Hostel girişiminin nasıl başarısız olduğunu anlattı ve ardından başarısızlıklardan ders alarak sonraki Hostel girişiminin nasıl daha iyi bir yere geldiğini katılımcılarla paylaştı.

Perçin İmrek, dinlemenin, okumanın, başarısız olmanın ve üretmenin önemine dikkat çekti. İmrek, aynı zamanda yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren çeşitli girişimcilerin hikayelerini de katılımcılara aktardı.

Çember’de, Startup Trakya’nın kurucularından Gökhan Geyik ve Perçin İmrek,  Yabancı Dil Söyleşisi gerçekleştirdi. Yabancı dil öğrenimi üzerine katılımcılardan gelen soruları yanıtlayan İmrek, İngilizce’nin zor bir dil olmadığını her gün 20 dakika İngilizce’yi severek çalışmamız gerektiğini, bunun içinde neden İngilizce öğrenmemiz gerektiğini kendi içimizde düşünmemiz gerektiğini söyledi.

Hatalarınızdan çekinmeyin

İngilizce’nin hayatımızın bir parçası hale gelerek daha kolay öğrenilebileceğini savundu. İmrek, yabancıların da İngilizce konuşurken hatalar yapabildiğini, bizlerin ise hatalardan çekinmemizin anlamsız olduğunu, kimsenin konuşurken hata yapan birine kötü gözle bakmadığını da sözlerine ekledi. İngilizce öğrenimini kolaylaştıracak mobil uygulamaların kullanımını öneren İmrek, yabancı kaynakların okunmasının da önemli olduğunu belirtti.

Herkes taşın altına elini koymalı

Etkinliğin devamında söz alan Gökhan Geyik, Startup Trakya hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Geyik konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Startup Trakya 100 kişiye ulaştı. Artık bölgeyi daha da geliştirebilmemiz için herkesin taşın altına elini koyması gerektiği bir süreçteyiz. 100 kişi veya 1000 kişi olmamız çok fazla bir şey ifade etmiyor. Alanınız veya mesleğiniz her neyse Startup Trakya’ya katılın ve kendini alanınızla ilgili topluluk kurun. O alandaki insanları keşfetmeli, o alana ilgi duyan insanları geliştirmelisiniz. Eğer tam olarak istediğiniz bir ortamda yaşamak istiyorsanız bunu size, sizden başka kimse sağlayamaz. 2 seçeneğimiz var ya herkes kendi alanında bölgeyi geliştirebilir veya ömür boyu birilerinin bizlerin istediği ortamı bizlere sağlamasını bekleyebiliriz. İkincisi de bir seçenek ancak birincisi daha mantıklı görünüyor. Trakya’nın gerçek manada Avrupa potansiyelini kullanması coğrafi konumuyla değil icraatları ile mümkün olabilir.”

Perçin İmrek kimdir?

Perçin İmrek 31 yaşında bir girişimci, konuşmacı, seyyah, yazar, TEDX konuşmacısı ve İngilizce hocası. Girişimcilik, Seyahat ve İngilizce kitaplarının yanı sıra, kurucusu olduğu Bosphorus Story House bünyesinde ekibiyle global eğitimler veren Perçin İmrek, hayatı boyunca 400’den fazla seminer & eğitimde yer almıştır. Eğitimde odaklandığı konular girişimcilik, topluluk önünde konuşma, İngilizce ve seyahattir.

70 ülkeye giden Perçin’in hayali işini küresel şekilde yaparken, dünyanın biraz daha iyi bir yer haline gelmesine katkıda bulunmaktır. Perçin Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca konuşmakta ve Çince öğrenmektedir.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi