MENÜ KAPAT

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı!

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. yılında tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz…

Çanakkale Zaferimizin 104’üncü yıl dönümünde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi kapsamında bir dizi program gerçekleştirildi.

Programın ilk bölümü, Lüleburgaz Şehitliğinde Saygı Duruşu’nda bulunulması, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Garnizon Komutanlığı personeli tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Ardından şiirler okundu. Şiirlerin okunmasının ardından Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya Şehitlik Defteri’ni imzaladı.

Öleceğini bile bile ölüme koşan aziz şehitlerimizin mezarlarının ziyaret edilmesinin ardından Lüleburgaz Şehitliğindeki program sona erdi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. yılı programını ikinci bölümde Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezinde Lüleburgaz Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti. Buradaki program da Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Şiirler okundu. Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için hazırlanan ödül töreninin ardından gerçekleştirilen oratoryo ile program sona erdi. Orduevi’ne geçiş ve Şehit ailelerine verilen yemek ile program devam etti.

Gün boyu süren 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi programı, akşam Aşkiye – Neşet Çal Sahnesi’nde, Lüleburgaz Yıldızları Spor Kulübü ve Lüleburgaz Musiki Topluluğu tarafından düzenlenen oratoryo ile sona erdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi