MENÜ KAPAT

Can dostları koruyacaklar!

Belediyemizin sokak hayvanları için düzenlediği “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi’ne” katılan 30 kişi, eğitimin ardından sertifikalarını törenle aldı. Can dostların koruyucu melekleri olacak olan görevliler Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nden de alacakları kimlikle birlikte yaşadıkları bölgelerde can dostların yanında yer alacaklar.

Sokak hayvanlarının beslenmesi ve tedavisi konusunda can dostların yanında yer alan Belediyemiz, “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” verdi. Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleşen eğitim programına 30 hayvansever katıldı. Lüleburgaz Belediyesi Veteriner Hekimi Metin Şenpınar’ın verdiği yaklaşık 3 saatlik eğitimde hayvanseverlere yaralanmalardan hayvanların beslenmesine kadar pek çok konuda bilgiler verildi. Eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları teslim edildi. Hayvanseverler Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden alacakları “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” kimlikleriyle resmen sahaya inecekler.

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi kimdir?

Yerel hayvan koruma görevlisi, özellikle kedi ve köpekler gibi sahipsiz hayvanların kendi mekânlarında, bulundukları bölge ve mahallelerde yaşam sorumluluğunu üstlenen ve İl Hayvan Koruma Kurulu’nca yetkilendirilen kimselerdir.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi