MENÜ KAPAT

Can Ataklı Çınaraltı Sohbetleri’ndeydi

2019 Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı etkinlikleri kapsamında “Atatürk ve Gençlik” konu başlığıyla 12 Eylül’de Çınaraltı Sohbetleri etkinliği gerçekleştirildi.

Çınaraltı Sohbetleri’nin 2019 yılının ilk konuğu gazeteci Can Ataklı oldu. Moderatörlüğünü gazeteci Ümit Zileli’nin yaptığı program öncesi konuklar, bisiklet taksi ile kentimizde bulunan akademileri gezdiler.

Lüleburgaz kent çekirdeği turu ve akademilerin gezilmesinden sonra Çınaraltı Sohbetleri Zübeyde Hanım Parkı’nda başladı. Program, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve Lüleburgaz halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

“Atatürk ve Gençlik” konu başlığındaki Çınaraltı Sohbetleri Moderatör Ümit Zileli’nin: “Trakya topraklarında sizler gibi yurtsever insanlarla bir arada olduğum için son derece mutluyum ve gururluyum” sözleriyle başladı.

Ümit Zileli’nin: “Yüz yıl önceki 19 Mayıs ile bugün arasında ne gibi bağ ya da farklılıklar var?” sorusu üzerine Can Ataklı: “Bugün şartlar değişti. Haberleşme değişti. Her şey çok hızlı. Sosyal medyada çok ciddi kirlenme ve yönlendirme var.” dedi.

Program vatandaşlardan genel soruların Can Ataklı tarafından cevaplanmasının ardından sona erdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi