MENÜ KAPAT

Caddelerde sıra asfaltta…

Belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, İstiklal Caddesi, Acı Çeşme Sokak ve Okullar Caddesi’ndeki altyapı çalışmaları tamamlandı.

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıra sıcak asfalt çalışmasına geldi. İstiklal Caddesi’nde 450, Acı Çeşme Sokak ile Okullar Caddesi’nde de toplam 750 metre yol, sokak bağlantı noktalarıyla birlikte sıcak asfaltla yenilenecek.

Kentin dört bir yanında altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam eden Belediyemiz, Kocasinan Mahallesi’nde İstiklal, Okullar Caddesi ve Acı Çeşme Sokak’taki altyapı ve üstyapı sorununu çözüme kavuşturuyor.

Altyapı çalışmaları tamamlandı

Lüleburgaz Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından, yağışlı günlerde su birikintilerinin oluştuğu İstiklal Caddesi, Okullar Caddesi ve Acı Çeşme Sokak’ta yoğun bir altyapı çalışması gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar sonunda özellikle yağışlardan oldukça fazla etkilenen İstiklal Caddesi’ne ek mazgallar yapıldı.

İlk etapta 450 metre

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından İstiklal Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmaları başlatıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından, ilk etabı 450 metre olan bozuk yoldaki kilit parke taşlar sökülecek. Taşların sökülmesinin ardından ekipler hızlı bir şekilde sıcak asfalt serimi çalışmalarına başlayacak. Yolun tamamlanmasıyla birlikte uzun yıllardır sürücülere zor anlar yaşatan cadde yeni bir görüntüye kavuşacak.

Bozuk yol ve altyapı sorunu çözülüyor

Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen planlamalar neticesinde, İstiklal Caddesi’nin bağlantılı olduğu Acı Çeşme Sokak ve devamındaki Okullar Caddesi’nde 750 metrelik yolda asfaltlama çalışması başlayacak. İlk etapta kaldırım çalışmaları tamamlanmak üzere olan bölgede mevcut yolun sökümü yapılacak. Ardından da hızlı bir şekilde sıcak asfalt dökümü gerçekleştirilecek. Her iki çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte kentin ana arterinde bulunan bozuk yol ve altyapı sorunu çözüme kavuşacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi