MENÜ KAPAT

Bu Kentte Güzel Şeyler Var

Lüleburgaz Belediyesi 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında Kongre Meydanı’nda gerçekleştirilen ve 3 gün süren ‘Lüleburgaz Görsel Sanatlar Çalıştayı’ sona erdi. Çalıştayda hazırlanan resimler Belediye Hizmet Binası’nda sergileniyor.

Lüleburgaz Görsel Sanatlar Çalıştayı’nın sona ermesiyle Belediye Hizmet Binası’nda çalıştayda hazırlanan resimler sergilenmeye başladı. Çalıştay’a katılan sanatçılar Öğr. Gör. Çiğdem Önder Er, Doç. Dr. Deniz Bayav, Günseli Ayan, Sevinç Ölmez, Yrd. Doç. Mehtap Uygungöz ve Prof. Oya Kınıklı’ya teşekkür belgeleri verildi. Belediye Başkanı Emin Halebak da çalıştayla ilgili görüşlerini aktardı.

Mutlu olacağımız Lüleburgaz için…

Başkan Emin Halebak, çalıştay ve çalıştayın ardından açılan sergiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Daha keyifli bir hayat sürmenin en güzle yolu güzel sanatlardan geçiyor. Nasıl olur ki, insan hayatından sanatı çıkarır ve hayatı anlamlı olur. Bu mümkün değil. O zaman Belediye olarak yapabileceğimiz çok şey var demektir. Bizim işimiz bitmeyen bir iş gibi, bir hayat gibi… Ülkemizde ve dünyaya baktığımızda moralimizi bozacak çok fazla şey var. Ama biz inatla, ‘bu kente yaşamak için güzel şeyler de var’ diyebilmek adına başka şeylerle de uğraşmak istiyoruz. Sanat için, güzellikler için hayatımızı güzelleştirmek adına oturdukları yerden kalkıp buraya gelen konuk sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Onların hep yaptıkları şey, bir tuvalin başında resim yapmak, ama bir kentin hayatını nasıl değiştireceklerini gözlemleme fırsatı oldu mu bilmiyorum.  Ancak ileride Lüleburgaz’a geldiklerinde farklı, iyi ve güzel ne görüyorlarsa katkıları olduğunu bilmelerini istiyorum. Mutlu olacağımız Lüleburgaz’ı yaratmak için çaba sarf ediyoruz. Bu çabamız hiç bitmeyecek.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi