MENÜ KAPAT

Bu Gurur Hepimizin

Bu gurur kentimizin, bu gurur hepimizin!.. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından yapılan değerlendirmelerin sonucunda, Fransa’nın Paris kentinde düzenlenen törende 12 Yıldız Şehri unvanı 5’inci kez Lüleburgaz’a verildi.

Belediyemize bir ödül daha!.. Türkiye’de eğlence, etkinlik ve rekreasyon sektörünün ilk ve tek yarışması “Shining Star Awards 2018 – Eğlence, Etkinlik ve Rekreasyon Ödülleri”, bu yıl 5. kez organize edildi. Lüleburgaz Belediyesi olarak bir ödül daha almaya hak kazandık. En İyi Etkinlik Alanı! Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi… Bu iki ödül için Belediye Hizmet Binasında kutlama töreni düzenlendi. Kutlama töreninde Belediye Başkan Yardımcısı ödülle ilgili görüşlerini aktardı.

Kevser Özkan konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bugün, Lüleburgaz Belediyesinin her kademesinde görev yapanların ve Lüleburgaz’da yaşayanların ortak emeğinin onurlandırıldığı iki başarılı çalışmanın ödüllendirilmesinin haklı gururuna, sevincine ortaklık ediyoruz, tanıklık ediyoruz. Avrupa Konseyi tarafından Yerel Demokrasi Haftasındaki uygulamaları nedeniyle 5. Kez 12 Yıldız Şehir ünvanı ve bu yıl 5’incisi gerçekleşen “Shining Star Awards 2018 (Parlayan Yıldız Ödülleri) – Eğlence, Etkinlik ve Rekreasyon Ödülleri” Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi’ne, “en iyi etkinlik alanı ödülü” verildi. Bizim hep birlikte tek amacımız, Eşsiz Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Medeni Toplumlar Seviyesine Ulaşma Vizyonun’dan hiç vazgeçmeden, yıllardır sürdürdüğümüz mücadele, daha çağdaş bir yaşamı nasıl olanaklı kılacağız., daha mutlu yaşayacağımız kenti nasıl yaratacağız.

Her Birimizin Sorumluluğu

‘Demokrasinin güçlendirilmesi, demokratik bir ortamın yaratılması ve sürdürülmesi, her birimizin sorumluluğudur.’ diyen Kevser Özkan konuşmasına şu özlerle devam etti:  “Biz yaşadığımız kentte demokrasimizi güçlendirmek, yerleştirmek için hep beraber bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Sosyal yaşantılarımız, siyasi görüşlerimiz, hayata bakış açılarımız, düşüncelerimiz, hatta keyif aldığımız şeyler farklı olabilir, farklı görüşlerimiz olabilir. Bunların hiçbiri demokratik bir yapının çatısını oluşturmamıza engel değil. Kollektif çalışma kültürünü, nasıl daha etkin hale getirebiliriz. Hep birlikte demokrasinin aydınlanma ışığını, çağdaşlaşma ışığını nasıl yaygınlaştırabiliriz. Demokrasiyi tüm unsurlarıyla hayata geçirebiliriz.
Tüm bu sorulara, bizim yerel yönetim olarak cevabımız, yaptığımız uygulamalarda açık ve net olarak görülmektedir. Biz yerel yönetim olarak, çağdaş toplumların yaptıklarını ya da nerede toplumsal anlamda iyi örnek uygulamalar varsa, yapılıyorsa izliyor, inceliyor onlarla eş zamanlı kentimizde uygulamalar geliştiriyoruz, ve hatta kendi özgün, örnek proje ve uygulamaları hayata geçiriyoruz. Bu kentte yaşayan herkesin özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin dünya standartlarında yaşamalarına, gelişmelerine olanaklar hazırlıyoruz. Otomobilsiz kent günü etkinliklerini 2000 yılında Türkiye’de ilk gerçekleştiren belediyeyiz. Avrupa Konseyi kararıyla Ekim ayının ilk haftasına denk gelen Yerel Demokrasi Haftasında kentimizde sivil toplum kuruluşlarıyla hep birlikte gerçekleştirdiğimiz demokrasi haftası etkinlikleri nedeniyle bu yıl 5 kez 12 Yıldız Şehir arasında yer aldık.

“Emeği Geçenleri Yürekten Kutluyorum”

Başkan Yardımcısı Kevser Özkan konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Arkadaşlarımız kendi deneyimlerini paylaştılar. Belediye Başkanımız Sayın Emin Halebak belediyemiz ödül törenlerinde bir gelenek oluşturdu. Her ödülü birilerine ithaf ediyor. Ben bu ödülleri, kurum çalışanları olarak bizleri yüreklendiren, yol açan, kişisel gelişimlerimize büyük desteği olan ve bu ödüllerin alınmasına, kentin bu günkü gelişimine liderlik eden bu gün rahatsızlığı nedeniyle burada olamayan sayın Başkanımız Emin Halebak’a ithaf ediyorum.
Temalı yıl etkinliklerimiz biliyorsunuz 2016 kadın yılıydı, 2017 Bisiklet yılında yıl boyunca gerçekleşen temalı etkinliklerden LÜBİFEST’te gerçekleşen etkinlikleri arkadaşlarımız, Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon alanlarına yönelik çalışmalarımızın sektörde örnek teşkil etmesini için, bu yıl 5’incisi gerçekleşen Türkiye’de eğlence, etkinlik ve rekreasyon sektörünün ilk ve tek yarışması “Shining Star Awards 2018 – Eğlence, Etkinlik ve Rekreasyon Ödülleri”, yarışmasına göndermişler. “Shining Star Awards 2018 – Eğlence, Etkinlik ve Rekreasyon Ödülleri” Yarışmanın sonucunda LYMBA En İyi Etkinlik Alanı ödülünü aldık. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.  2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı; hem kurum olarak, hem kentte yaşayan herkes için, daha “iyi”yi yapma fırsatı, eşit olarak, hepimizin önünde duruyor.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi