MENÜ KAPAT

BEST BUDDIES TURKEY LÜLEBURGAZ SEMİNERLERİ BAŞLADI

Best Buddies Turkey Lüleburgaz Kent Konseyi ayağı, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Zihinsel ve gelişim engelli bireylerle, bu engeli bulunmayan gönüllü bireyleri “En Yakın Arkadaş” yapmayı hedefleyen programın tanıtımı, yoğun bir katılımla 26 Ocak 2016’da Aşkiye – Neşet Çal Sahnesi’nde gerçekleşmişti. Tanıtım sonrası 12 Şubat’ta, programın Lüleburgaz ofisinin bulunduğu, Ticaret ve Sanayi Odası İş Eğitim Uygulama Merkezi’nde yapılan çalıştayla proje aşamaları detaylandırıldı. 13 Şubat’ta Best Buddies Turkey Proje Koordinatörü Sercan DUYGAN’ın sunumuyla gerçekleşen Birey Olmak ve Farkındalıkla İlgi konulu ‘’Liderlik Semineri’’ düzenlendi. Seminerde Best Buddies Turkey Program Koordinatörü Selim ERAYDIN, Best Buddies Turkey Trakya Koordinatörü Recep ALTINORDU ve hayatında yeni bir arkadaşa yer vermek isteyen gönüllülerin katılımlarıyla gönüllü başvuruları alındı.

Engelliliğe doğru yaklaşım

Projenin önümüzdeki aşamalarında 27 Şubat 2016’da gönüllülere, “Engelliliğe Doğru Yaklaşım” eğitimi verilerek, Mart 2016‘da “Best Buddies” olacak engelli ve gönüllü bireylerin ilk kez bir araya gelecekleri Eşleştirme Töreni yapılması planlanıyor.

Birçok kriter göz önünde bulundurularak titizlikle eşleştirmeleri yapılacak ‘En Yakın Arkadaş’lar, telefon, kısa mesaj, sosyal medya ve yüz yüze iletişim kurup, iki arkadaş olarak ne yapmak istiyorlarsa bunları yapabilecekler. Kafeye, sinemaya gidebilecek, parkta gezebilecek, kısacası toplum içerisinde ve özel çevrelerinde günlük yaşamlarının her alanında zamanlarını paylaşarak, zihinsel ve gelişim engelli bireyleri oldukları gibi kabul etme ve kabul görme yolunda adım atılmasına aracı olacaklar.

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi