MENÜ KAPAT

Belediyemizin haftalık pandemi raporu

Belediyemiz geçtiğimiz hafta 31 aileye daha nakdi destekte bulundu. Pandemi sürecinde vatandaşlarımızın yanında yer alan Belediyemizin, salgının başladığı ilk günden bu yana nakdi destekte bulunduğu aile sayısı 700’ü aştı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ilk başladığı günden bu yana vatandaşa destek çalışmalarını sürdüren Belediyemizin haftalık pandemi raporu belli oldu. Salgının ilk günlerinden günümüze kadar zor durumdaki vatandaşlarımızın yanında yer alan Belediyemizin nakdi destekte bulunduğu aile sayısı 700’ü aştı.

31 aileye daha can suyu

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün titiz çalışmaları sonucunda değerlendirilen başvurular kapsamında geçtiğimiz hafta 31 aileye daha nakdi destekte bulunuldu. Müdürlük ekiplerinin gerçekleştirdiği desteklerle birlikte aile sayısı 700’ü aştı.

346 litre dezenfektan

İhtiyaç sahibi vatandaşlara desteklerin yanı sıra belediye salgınla mücadelesine de devam ediyor. Belediyemiz 30 Kasım ile 4 Aralık tarihlerini kapsayan aralıkta 13 bin 700 maske, 5 bin 632 adet eldiven ve 301 litre dezenfektan kullandı.  Öte yandan Temizlik ve Çevre Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de yayalaştırılmış bölge, Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi ile semt pazarlarında bir haftada 45 litre el dezenfektanı kullanıldı.

2 bin 427 konteyner yıkandı

Tüm bunların yanı sıra Temizlik ve Çevre Müdürlüğüne bağlı ekiplerimz, kent genelindeki çöp konteynerlerini dezenfekte faaliyetine devam ediyor. Ekipler geçtiğimiz hafta kent genelinde bulunan 2 bin 427 konteyneri tek tek deterjanlı suyla yıkadı.

251 işyeri denetlendi

Öte yandan Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de aynı tarih aralığını kapsayan dönemde Lüleburgaz’da 251 adet işyeri ve 23 adet ticari faaliyet gösteren aracı denetledi. Koronavirüs salgını kapsamında gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik konusunda tedbirlerini almaları yönünde uyarılarda bulunuldu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi