MENÜ KAPAT

Belediyemizin haftalık pandemi raporu

Belediyemizin haftalık pandemi raporuna göre 07-11 Aralık tarihleri arasında 20 aileye daha nakdi destekte bulunuldu. Bunun yanı sıra korona virüs tedbirleri kapsamında 322 işyeri denetlenirken toplam 165 litre dezenfektan kullanıldı.

Korona virüs salgının başladığı günden bu yana vatandaşına desteğini her geçen gün artıran Belediyemiz, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Şeffaflık ilkesi doğrultusunda her hafta, “Haftalık Pandemi Raporu” yayınlayan Belediyemizin bu haftaki raporu belli oldu.

Ailelerin yanında olmaya devam

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü bir nebze de olsa güldürmeye devam ediyor. Müdürlüğümüz, geçtiğimiz hafta 20 aileye daha nakdi destekte bulunurken, aynı süre içerisinde 13 bin 700 adet maske, 3 bin 904 adet eldiven ve 120 litre dezenfektan kullandı.

2 bin 445 konteyner temizlendi

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün yanı sıra Temizlik ve Çevre Müdürlüğümüze vağlı ekipler de korona virüs kapsamında çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler geçtiğimiz hafta her hafta olduğu gibi kent genelindeki 2 bin 445 adet çöp konteynerini deterjanlı suyla temizledi. Bununla birlikte çarşı bölgesinde, Kapalı Pazar Yeri ve diğer semt pazarlarında toplam 45 litre el dezenfektanı kullanıldı.

322 işyerine denetim

Tüm bunların yanı sıra Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de geçtiğimiz hafta korona virüs denetimlerine devam etti. Vatandaşları sürekli olarak maske, mesafe ve temizlik konusunda uyaran zabıta ekipleri, 1 haftalık süreç içerisinde 322 işyerinin denetimini gerçekleştirdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi