MENÜ KAPAT

Belediyemize 4 Ödül Birden!

Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliğine(TMMOB) bağlı Türkiye Şehir Plancıları Odasının iki yılda bir düzenlediği; Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödüllerinde belediyemize 4 ödül birden verildi.

Konya’da düzenlenen Raci Bademli İyi Uygulamalar Yarışması Ödül Töreni’nde Lüleburgaz Belediyesi 4 ödüle birden layık görüldü. Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu; “Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi / LYKA” projesine “İYİ UYGULAMA ÖDÜLÜ”, “Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi/LYFA” projesine “ÖZENDİRME ÖDÜLÜ”, “Kent Çekirdeği Yayalaştırma Projesi” ve “Sokullu Hamamı Restorasyon Projesi”ne “ÖZENDİRME ÖDÜLÜ” verildi.

“Kentler Ya Rant Üretir Ya Değer Üretir”

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ödül töreninde bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kentler ya rant üretir, ya da değer üretir. Ben herkese nerede yaşıyorsunuz? diye soruyorum ve herkes yaşadığı yeri gayet iyi biliyor. Peki ikinci soruya geçelim: Nerede yaşamak istiyorsunuz, nasıl bir yerde yaşamak istiyorsunuz? Bence asıl cevaplanması gereken bu… Bazı yerler için yaşamak istediğimiz yerle yaşadığımız yer arasındaki açıklık çok fazla oluyor. Aylık geliri yüksek olmasına rağmen kentini terk edenler var. Hangi nedenle terk ediyor? Oysa Lüleburgaz’a herkes geliyor. Gerçek anlamda bunların cevabını hep birlikte aramamız gerektiğine inanıyorum. Bunun herkesin bir araya gelmesiyle mümkün olacağına inanıyorum.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi