MENÜ KAPAT

Belediyemiz “Kent Ormanı” için hazır!

Belediyemiz, Cumartesi günü gerçekleştirilecek “Kent Ormanı’nı Birlikte Temizliyoruz” etkinliğinde vatandaşlarımıza çöpleri toplamak için 200 adet çivili sopa, cam ve diğer atıklar için ayrılmış 500 adet çöp torbası ve bin adet tek kullanımlık eldiven dağıtacak. Vatandaşın yanı sıra belediye temizlik personelinin de hazır bulunacağı etkinlikte ekipler Kent Ormanı tamamen temizlenene kadar çalışmalarına devam edecek.

Kente kazandırılan “Lüleburgaz Kent Ormanı” için dev bir temizlik kampanyası başlatan Belediyemiz hazırlıklarını tamamladı. Farkındalık oluşturulması için Lüleburgaz halkının da davet edildiği etkinlikte vatandaşlara temizlik için eldiven, çivili sopa ve çöp torbaları dağıtılacak. Belediyenin duyurusunu yaptığı etkinliğe yoğun bir katılım olması bekleniyor.

50 kişilik ekip çalışacak

Temizlik harekatında tam kadro yer alacak olan belediyede temizlik ekibi de hazırlandı. Bu kapsamda Temizlik ve Çevre Müdürlüğümüze bağlı ekipleri Kent Ormanı tamamen temizlenene kadar çalışmalarını sürdürecek.

Tedbirlere uyulacak

Koronavirüs önlemlerinin de alınacağı alanda vatandaşlar aralarında fiziksel mesafe bırakılacak şekilde temizlik kampanyasına destek verecek.

Gün boyu ücretsiz sefer

Tüm bunların yanı sıra kendi aracı olmayan vatandaşların alana ulaşması için ise Yeni Tören Alanı’ndan gün boyu ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. Seferler saat 09.30 itibariyle günün ilerleyen saatlerine kadar sürecek.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi