MENÜ KAPAT

Belediyemiz Bir Ödül Daha Aldı!

Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri kapsamında Belediyemiz, Şehircilik Altyapı kategorisinde ‘Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA)’ projesi ile ödüle layık görüldü.

Kentimizle ve kendimizle gurur duymaya devam ediyoruz. Belediyemiz aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi. Lüleburgaz Belediyesi, Türkiye’nin en önemli ödüllerinden olan Altın Karınca Belediyecilik Ödüllerinde Şehircilik Altyapı kategorisinde ‘Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA)’ projesi ile ödül almaya hak kazandı. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri töreni 30 Kasım’da Conrad İstanbul Bosphorus Hotel, Beşiktaş’ta düzenlendi.

Altın Karınca Ödül Töreni’nde yarışmaya katılan 262 projeden 47’si; Yerel Kalkınma ve İşbirliği, Afet Yönetimi, Ulaşım, Kültür-Sanat, Sosyal Belediyecilik, Şehircilik Altyapısı, Kurumsal Gelişim, Sürdürülebilir Çevre Yönetimi, Şehir Teknolojileri alanında ödüle layık görüldü.

Şehircilik Altyapısı

Kentleşmenin zeminini oluşturan haritacılık faaliyetleri, kentin gelişim yönünü ve geleceğini belirleyen planlama faaliyetleri, daha nitelikli çevreler oluşturmak amacıyla yürütülen kentsel dönüşüm, yenileme, tasarım, koruma, sağlıklaştırma ve mekânın rehabilite faaliyetleri ile bu çalışmaların denetlenmelerini ve izlenmelerini içeren faaliyetler şehircilik altyapısı kapsamına girmektedir. Ayrıca kültür, sanat, spor, müzik, bilim gibi alanlar da dahil olmak üzere, yapılan tüm bina, merkez, müze, tesis, konser alanı gibi fiziki yapılar Şehircilik Altyapısı kategorisinde değerlendirilecektir. Bu yapılarda gerçekleştirilen konser, sergi, turizm faaliyetleri, spor müsabakaları, bilim şenlikleri gibi faaliyetler ise bu başlık altında değil, ilgili oldukları kategoride değerlendirilecektir. Örnek vermek gerekirse; bölgede yapılmakta olan veya yapımı tamamlanmış bir müze, Şehircilik Altyapısı kategorisinde, müzede gerçekleştirilen bir sergi ise Kültür ve Sanat kategorisinde değerlendirilecektir. Yine aynı şekilde yapılan veya yapılmakta olan Bilim Merkezi, Şehircilik Altyapısı kategorisinde, bu merkezde gerçekleştirilen 3D Tasarım Uygulamaları ise Şehir Teknolojileri kategorisinde değerlendirilecektir. Aşağıdaki konu başlıkları, bu proje kategorisi için örnek teşkil etmektedir;
• İmar Planlarının Yapılması
• İmar Uygulamalarının Yapılması
• Kentsel Dönüşüm Uygulamaları
• Kentsel Koruma Planları/Projeleri
• Kentsel Tasarım Projeleri
• Kamusal Alan Düzenlemeleri(Meydan, Sokak, Park vb.)
• Kanalizasyon, Yol, Köprü, Üst Geçit, Yaya Geçidi, Tünel Yapılması
• Mimari Projeler
• Restorasyon Projeleri
• Konu Kapsamında Değerlendirilebilecek Diğer Projeler

Call Now ButtonÇağrı Merkezi