MENÜ KAPAT

Belediye Başkanımız Murat Gerenli görevine başladı

Lüleburgaz Belediye Meclisi tarafından 4/05/2018 tarihinde yapılan meclis toplantısındaki Belediye Başkanlığı seçim sonucunda Belediye Meclis Üyesi Murat Gerenli, Lüleburgaz Belediye Başkanı olarak seçildi. Murat Gerenli 4/05/2018 saat 17.00’de yapılan devir teslim töreninin ardından görevine başladı.

Murat Gerenli devir teslim töreninde Belediye Başkan Vekili Şehbender Öztürk’ten görevi devraldı. Devir teslim töreninde, Sayın Aysu Yetim Gerenli, 4 dönem Lüleburgaz halkına Belediye Başkanı olarak hizmet eden Sayın Emin Halebak ve eşi Sayın Gülhan Kayısbudak Halebak, Meclis üyeleri ve çok sayıda Lüleburgazlı hazır bulundu. Şehbender Öztürk devir teslim töreninin ardından yaptığı açıklamada, “26 Nisan’da Sayın Emin Halebak’tan aldığım görevi bugün (4 Mayıs) sabah yaptığımız seçimde meclisin tamamının bir eksiğinin oyunu alarak belediye başkanı seçilen Sayın Doktor Murat Gerenli’ye devretmek üzere toplandık. Murat Gerenli bundan sonraki süreçte Lüleburgaz Belediye Başkanı olarak görev yapacaktır. Emin Halebak’tan aldığım çok yüksek çıtalı bir görevi, hayli başarıyla devam ettireceğine inandığım Murat Gerenli’ye devretmekten büyük mutluluk duyuyorum.”
Ortak paydamız Lüleburgaz’a hizmet etmek
Şehbender Öztürk’ün ardından söz alan Emin Halebak şu ifadeleri kullandı: “Lüleburgaz halkının bana verdiği desteği, onuru, gururu kısacası her şeyi, gönül rahatlığı içerisinde çok sevdiğim bir insana devrediyorum. Bunu hak ettiğine inanıyorum. Şunu bir kere daha ifade etmek istiyorum: Lüleburgaz Belediye Meclisi bugün tarihi bir sınav verdi. Lüleburgaz Belediye Meclisi dedi ki, ‘Biz Lüleburgaz menfaatleri ve çıkarları doğrultusunda siyasi parti kimliğine bakmaksızın, yalnızca Lüleburgaz’a hizmet etmekte tereddüt etmediğimiz bir insana bu görevi vermekte tereddüt etmiyoruz.’ Böylesine yüksek standartlı bir davranış için Meclisimizi kutluyorum. Ortak paydamız Lüleburgaz’a hizmet etmek, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü sağlamak ve bu amaç için hep birlikte yürümek. Belediye meclisi üyelerimiz bunu gösterdi.”
Lüleburgaz’a hizmet etmek için çalışacağım
Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli de törenin ardından bir konuşma yaptı. Belediye Başkanımız Murat Gerenli yaptığı konuşmada, “Bayrağı devralmak zordur. Hele Emin Halebak gibi 19 yıl Lüleburgaz için çok büyük işler yapmış, Lüleburgaz’ın çehresini değiştirmiş, yerel yönetim anlayışına çok farklı boyutlar getirmiş bir başkanın elinden ve sevgili meslek büyüğüm, onunla beraber yola çıkmış Lüleburgaz’a aynı süre içerisinde hizmet etmiş benim de iki dönem meclis arkadaşlığı, siyaset dostluğu yaptığım sevgili büyüğüm Şehbender Öztürk’ün elinden bunu almak benim için zor. Ama omuzlarımdaki yükün ağırlığını çok iyi hissederek, çok severek hizmet etmek istediğim Lüleburgaz’a onların açtığı yolda, onların ışığında çok daha fazla şeyler vermeye, en azından onların yaptıklarının üzerine birer tık koyarak çalışmaya devam edeceğim.”
Call Now ButtonÇağrı Merkezi