MENÜ KAPAT

Başkan Halebak Otonom Aracı İnceledi

Global Girişimcilik Haftası Programı kapsamında düzenlenen Hackhaton etkinliğinde Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, mini otonom aracını  inceledi.

Lüleburgaz Belediyesi ev sahipliğinde 16 Kasım 2017 Perşembe günü saat 10:00’da başlayan ve Trakya da ilk kez üç üniversitenin katıldığı kod yazma Hackhatonu Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Namık Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Kırklareli Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla düzenlendi. Hackhaton, farklı üniversitelerdeki yazılım ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin aynı ekipte uygulama geliştirmesini ve geleceğin teknoloji girişimcilerini ortaya çıkarmayı hedefledi.

Ayrıca hackhaton etkinliğinde Trakya Üniversitesinin Mercan Satış ve Servis Hizmetleri Tic. Ltd. Şti sponsorluğunda katılım sağladığı OPENZEKA firması tarafından düzenlenen yapay zeka algoritmalarının kullanıldığı mini otonom araç yarışmasında yarışacak olan araç sergilendi. Büyük ilgi gören araç hakkında bilgi almak isteyen katılımcılara takım lideri Haldun Yılmaztürk ve  takım üyesi Buğra Aydıngöz bilgi verdi.

Hackathonun açılış konuşmasını yapan Lüleburgaz Belediyesi Başkanı Emin Halebak’ da standa gelerek düzenlenecek yarışma ile aracın donanımı ve yazılımı hakkında akademik danışman Yrd.Doç.Dr Cem Taşkın’ dan bilgi aldı. Belediye Başkanı Emin Halebak, ilerleyen süreçte OPENZEKA MARC yarışmasında veya geliştirilen diğer teknoloji projelerine paydaş olunabileceğini belirtti.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi