MENÜ KAPAT

Başkan Gerenli’ye “anlamlı” hediye

Amatör koleksiyoner Mümin Özkılıç, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli’ye Tarihi Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’nin kervansaray kısmının bulunduğu gravürün replikasından hediye etti. Tarihe büyük ilgisi olduğunu söyleyen Özkılıç, belediyemizin gerçekleştirdiği kültür envanteri çalışmalarına da elindeki kaynaklarla destek verebileceğini söyledi.

Tarihe merakından dolayı amatör olarak koleksiyonerlik yapan Lüleburgazlı Mümin Özkılıç, Başkan Gerenli’ye tarihi Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’nin kervansaray kısmının da ayakta olduğu döneme ait gravür hediye etti. Kendisinde bulunan, tahmini 1830’lu yıllara ait olan orijinal gravürün replikasını bastıran Özkılıç, çerçeve haline getirdiği resmi Gerenli’ye sundu.

“Kültür envanterine destek olurum”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özkılıç, tarihi ve araştırmayı sevdiğini söyleyerek, Belediyemizin başlattığı kültür envanteri çalışmalarına da destek vereceğini söyledi. Özkılıç, “Lüleburgaz Belediyesi’nin Kültür Envanteri çalışmasına elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım” diye konuştu.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi