MENÜ KAPAT

Başkan Gerenli’den tam saha denetim

Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, belediyemizin kent genelinde yürüttüğü çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Gerenli Özgürlük Caddesi’ndeki asfalt çalışmalarından kent ormanındaki çit çalışmalarına, temizlik şantiyesi binası yapımından Değirmen Caddesi’ndeki yol genişletme ve kaldırım çalışmalarına kadar çok sayıda yatırımı yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.

Belediyemizin kent genelinde dört koldan başlattığı altyapı-üstyapı ve diğer yatırım faaliyetleri devam ederken, Başkan Gerenli çalışmaları yerinde inceledi. Denetime çıkan Başkan Gerenli, çalışmalar hakkında ekiplerden tek tek bilgi aldı.

İlk durak Basın Şehitleri Caddesi

Bu kapsamda Başkan Gerenli’nin ilk durağı Basın Şehitleri Caddesi oldu. Burada tamamlanan altyapı çalışmasının ardından yapımına başlanan kilit parke taş düzenlemesini inceleyen Gerenli, çalışanlardan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Özgürlük Caddesi’ne yakın markaj

Başkan Gerenli’nin bir sonraki durağı ise çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü Özgürlük Caddesi oldu. Yaz ayları boyunca baştan sona altyapının yenilendiği ve asfalt çalışmalarının yapıldığı Özgürlük Caddesi’nde Gerenli, biner ve aşınma asfalt çalışmaları etabını inceledi ve Fen İşleri Müdürümüz Mehmet İbrikçi’den teknik bilgiler aldı.

Temizlik şantiyesine yerinde kontrol

Başkan Gerenli Özgürlük Caddesi’ndeki incelemelerin ardından yapımı tamamlandığında Temizlik ve Çevre Müdürlüğü personelinin dinlendiği kompleks bir yapı olacak Temizlik Şantiyesi Binası’nı inceledi. Kompleks bir yapı olacak olan Temizlik Şantiyesi Binası tamamlandığında içerisinde soyunma odaları, duşları ve yemekhanesi bulunacak, personelin tüm ihtiyacını karşılayacak nitelikte olacak.

Kent Ormanı’nda çitler yükseliyor

Gerenli’nin temizlik şantiyesinden sonraki uğradığı çalışma ise tamamlandığında Lüleburgaz’a nefes olacak olan Lüleburgaz Kent Ormanı oldu. Gerenli burada ekiplerce yapımı devam eden tel çit çalışmalarını inceledi. Kent Ormanı’nın 4 kilometrelik çevresini tamamen saracak tel çitler için ilk etapta beton direk dikimi gerçekleştirilirken Başkan Gerenli ekiplerden detaylı bilgi aldı.

Son durak Değirmen Caddesi

Denetimlerinin son durağı ise Değirmen Caddesi oldu. Lüleburgaz’ın alternatif çevre yoluna bağlanacak olan Değirmen Caddesi’nde ekipler bir yandan yol genişletme çalışmalarını sürdürürken diğer yandan kaldırım çalışmalarını da gerçekleştiriyor. Gerenli, 3 bin 350 metrekare asfalt, 2 bin 250 metrekare kaldırım ve bin 100 metrekare yeşil alanın olacağı Değirmen Caddesi’nde çalışmalar hakkında Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizden detaylı bilgi aldı.

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi