MENÜ KAPAT

Başkan Gerenli’den çöp savaşçısı Sabiha Öztürk’e plaket

Lüleburgaz’da evinin önünde bulunan parkı kirleten kişilere karşı çöpleri gönüllü olarak toplayan Sabiha Öztürk’ü Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli ziyaret etti. Öztürk’e çevreye duyarlılığından ötürü teşekkür plaketi takdim eden Başkan Gerenli, “Ne iş yaparsa yapsın, işini severek yapan, yaptığı işten mutlu olan, kibirden yoksun insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor bu dünya. İyi ki varsın Sabiha Abla” dedi.

Lüleburgaz’da yaşayan Sabiha Öztürk’ün geçtiğimiz ay hizmete sunulan Sabahattin Ali Parkı’nın çevre düşmanlarınca kirletilmesine sessiz kalmayıp gönüllü olarak çöpleri toplamasına Başkan Gerenli duyarsız kalmadı. Duyarlı kadının sergilediği davranış karşısında duygulanan Gerenli, Öztürk’le bir araya geldi. Öztürk’ün duyarlılığının herkese örnek olması gerektiğini söyleyen Başkan Gerenli, Öztürk’e teşekkür plaketi takdim etti.

“Kendisine minnettarız”

Öztürk’ün her gün mıntıka temizliği yaparak parkı temiz tutma konusunda verdiği mücadelenin mutluluk verici olduğunu kaydeden Başkan Gerenli, “Kendisine minnettarız. Gördüğüm zaman çok duygulandım. Her zaman şunu söylüyorum. Ne iş yaparsa yapsın, işini severek yapan, yaptığı işten mutlu olan, kibirden yoksun insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor bu dünya. İyi ki varsın Sabiha Abla” diye konuştu.

“Bu dünya hepimizin”

Başkan Gerenli’nin kendisine verdiği plaketin çok büyük anlamı olduğunu söyleyen Öztürk, çevre düşmanlarına da ders verir nitelikte mesaj verdi. Öztürk, “Bu sokaklar, parklar, kısacası bu dünya hepimizin. Eğer yaşadığımız yeri kirletirsek ileride nefes alacak, rahat bir şekilde yaşayabileceğimiz yer olmayacak. Bu nedenle buradan ailelere sesleniyorum. Lütfen çocuklarınızı çevresine duyarlı iyi birey olarak yetiştirin.” ifadelerini kullandı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi