MENÜ KAPAT

Başkan Gerenli ‘Uluslararası Şehir Eşleştirme Zirvesi’ne katıldı

Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle online düzenlenen ve Türkiye ile AB üyesi ülkelerden 23 yerel yönetim kuruluşunun katıldığı ‘Uluslararası Şehir Eşleştirme Zirvesi’ne belediye personeliyle birlikte katıldı.

Türkiye ve AB arasında Şehir Eşleştirme Projesi kapsamında Türkiye’den ve AB üyesi ülkelerden 23 yerel yönetim kuruluşunun katıldığı “Uluslararası Şehir Eşleştirme Zirvesi” bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle online düzenlendi. Gerçekleşen zirveye koordinatör faydalanıcı olarak Lüleburgaz Belediyesi de katıldı.

Sürdürülebilir işbirliği

Gerçekleştirilen ‘Uluslararası Şehir Eşleştirme Zirvesi – TWINT Online’ da hedeflenen paneller ve tematik sunumlar ile yerel yönetimler arasında etkin, çözüm odaklı ve sürdürülebilir işbirliği mekanizmalarının oluşturulması ve şehir eşleştirme faaliyetlerinin sürdürülebilir kalkınma hedefleriyle uyumlu şehirleşmeye katkı sunulması hedefleniyor.

TWINT Online hakkında

“Sürdürülebilir Şehir Eşleştirme” temasıyla gerçekleştirilen ‘Uluslararası Şehir Eşleştirme Zirvesi – TWINT Online’da, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Vilayetler Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ile Avrupa’daki yerel yönetim birlikleri, Türkiye ve AB üyesi ülkelerinden yerel yönetimler, uluslararası şehir ağları, sivil toplum örgütleri ve üniversite temsilcileri ile bir araya geldi. Ayrıca, hibe almaya hak kazanan 23 yerel yönetimin projelerini tanıttığı fuar alanında Lüleburgaz Belediyesi de “Sanatla Birleşen Kültürler TR2014/DG/01/A1-02/043” projesi ile yerini aldı. Fuar alanı için https://twingrants.org/#holes adresi üzerinden online ziyaret gerçekleştirilebilir.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi