MENÜ KAPAT

Başkan Gerenli ‘Duru’yu makamında ağırladı

Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, okula geç kaldığı sırada dondurucu soğuğa rağmen İstiklal Marşımızı duyunca olduğu yerde tek başına şanlı marşımızı okuyan, Lüleburgaz Atatürk İlköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencisi Duru Türkmen’i ve ailesini makamında ağırladı.

Örnek davranışının ardından televizyon kanalları ve sosyal medyada büyük beğeni toplayan Duru, Başkan Gerenli ile sohbet etti. Duru Türkmen “Atatürk’e ve bayrağımıza saygı göstermemiz için her zaman İstiklal Marşı’nda saygı duruşunda bulunmamız gerekir” dedi.

Ailesiyle birlikte minik Duru’yu makamında ağırlayan Başkan Gerenli de, “Her şeyin sevgi ile başladığı ve çağdaş cumhuriyet değerlerine de sonuna kadar bağlı bir kent Lüleburgaz… Bizim çocuklarımız burada böyle yetişir. Lüleburgaz’a ve cumhuriyete yakışır bir davranış… 2020 yılını Ulusal Egemenlik Çocuk Yılı ilan ettik. Duru kızımızın böyle bir davranışta bulunmasını ben sosyal medyada görünce gurur duydum. Çok mutlu oldum. Duru kızımızı böyle örnek bir davranışta bulunduğundan dolayı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Atatürk İlkokulu 1’inci sınıf öğrencisi Duru Türkmen, okula geç kaldığı sırada İstiklal Marşı’nın çalındığını duyunca olduğu yerde esas duruşa geçip İstiklal Marşı’nı okumuştu. Hava soğuk olduğu için diğer öğrencilerin içeride okuduğu İstiklal Marşı’nı okul bahçesinde tek başına sıraya girerek okuyan Duru Türkmen’in bu anları okulun güvenlik kameraları tarafından kaydedilmişti.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi